Tip redakcii
 

Kontroverzný miláčik českého národa Jiří Kajínek sa čoskoro môže dostať na slobodu. Raduje sa predčasne?

Jeho bývalá advokátka Eva Long Slámová (39) je opatrná. Pre Šarm priznala, čo je dôvod.

17. mája 2017, 00:05
Za mrežami je dvadsaťtri
rokov. Na slobode však biedu
trieť nebude. Dosť peňazí si
zarobil na filme.

Za mrežami je dvadsaťtri rokov. Na slobode však biedu trieť nebude. Dosť peňazí si zarobil na filme.

Autor: ČTK

Dlhých dvadsaťtri rokov sa najznámejší český väzeň Jiří Kajínek pozeral na svet spoza mreží. Za obnovu procesu alebo za jeho omilostenie spisovali Česi petície, no ani jeden z prezidentov im nevyhovel. O Kajínkovu milosť dokonca zažiadala aj Eva Jandová, vdova po mužovi, ktorého podľa rozhodnutia súdu zavraždil. Adresovala ju pred tromi rokmi prezidentovi Milošovi Zemanovi, pretože s odstupom času je presvedčená, že vražda jej manžela prebehla inak. 

NEUVERITEĽNÉ! Táto 70-ročná žena vyzerá o generáciu mladšie

Na prekvapenie všetkých, český prezident pred pár dňami vyhlásil, že odsúdenému dvojnásobnému vrahovi udelí milosť. Papiere sú už pripravené a po návrate z Číny, čiže v druhej polovici mája, chce hlava štátu dokumenty podpísať.

Konečne!

V procese s Jiřím Kajínkom bola od začiatku kopa nejasností. Napriek tomu však pred vyše dvadsiatimi rokmi zaznel jasný rozsudok – vinný. Miloš Zeman však dospel k názoru, že keď sa k času, ktorý si Kajínek už odsedel, prirátajú aj všetky dôkazy, ktoré nie vždy boli celkom transparentné, je to dôvod, aby známy väzeň išiel na slobodu.

Ďalšia známa speváčka, ktorá sa na seba už nepodobá. Vyhlasuje, že má rada prirodzenosť!

Z tohto názoru sa neteší iba odsúdenec, ale aj jeho bývalá obhajkyňa. Racionálne uvažujúca advokátka exkluzívne Šarmu priznala, že kým nevidí veci napísané čierne na bielom a podpísané, dovtedy to pre ňu nie je pravda. „Nerada sa radujem predčasne a ak nie je milosť podpísaná, tak nie je udelená,“ povedala nám profesionálka, ale s úsmevom dodala: „Odhliadnuc od toho, je to super správa,“ neskrývala radosť. Predpokladá, že aj jej bývalý klient, s ktorým sa o milosť alebo o obnovu procesu dlhé roky pokúšali, má z tejto správy radosť. „Myslím si, že ho to veľmi potešilo, veď o to celé roky bojoval,“ dodala.

Stali sa z nich celebrity

Hoci Klára Long Slámová už Kajínka nezastupuje, vďaka tomuto procesu sa stala jednou z najznámejších advokátok u našich českých susedov. Z jej klienta, muža odsúdeného na doživotie za trestný čin vraždy, sa stala celebrita a z nej ostro sledovaná žena. V roku 2010 Klára Long Slámová v exkluzívnom rozhovore Šarmu priznala, že aj vďaka tomuto sporu je o ňu veľký mediálny záujem.

FOTO: FUJ! Z toho, čo predvádzajú anglické „dámy" na dostihoch, vám ostane zle

V tom čase jej však už bola popularita nepríjemná. Odmietala rozhovory pre médiá, aby sa mohla sústrediť na prácu a klientov. Príbeh väzňa a jeho advokátky sa stal natoľko zaujímavým, že skvelú príležitosť zacítili aj filmári. Krátko po tom, ako sa v roku 2010 objavil v kinách akčný triler s názvom Kajínek, sme sa s právničkou stretli. Tvrdila, že aj film môže byť cesta ku klientovmu oslobodeniu. Kajínek bol, mimochodom, jeden z prvých divákov, ktorý film videl, počas nakrúcania dokonca korigoval niektoré technické detaily.

„Film mu určite pomohol. Napríklad vo verejnej mienke, ktorá je v takýchto prípadoch dôležitá. Keby som bola prezidentka, uvažovala by som aj o tom, ako moje rozhodnutie vníma verejnosť,“ priznala pred siedmimi rokmi. Vtedajšia hlava českého štátu Václav Klaus však Kajínkovi z basy nepomohla.

Nepôjde na úrad práce

Jiří Kajínek sa nikdy nebránil popularite a ochotne poskytoval rozhovory. Pre české médiá dokonca podrobne opísal, ako sa mu podarilo utiecť z najstráženejšej väznice Mírov. Na úteku bol takmer dva mesiace. Týmto husárskym kúskom ešte zvýšil svoju popularitu a šikovne ju využíva na zárobky.

Zárobok za film Kajínek podľa režiséra tisíce eur, vydal knihu a ďalšiu má rozpísanú. Vyhlásil, že keď vyjde z väzenia, jeho prvá cesta nebude viesť na úrad práce. Vonku väzňa, do ktorého je zamilovaných mnoho žien, čaká priateľka.

Hrdina či zloduch?

Jiří Kajínek nie je žiadne neviniatko a priznal to aj prezident Miloš Zeman. Do konfliktu so zákonom sa dostal ešte ako neplnoletý, prvýkrát išiel za mreže v roku 1982 za vlámanie. O tri roky sa postavil pred sudcu opäť. Na konte má aj ozbrojenú lúpež, za ktorú ho odsúdili, a počas toho, ako mal trest prerušený, podľa súdu spáchal dvojnásobnú vraždu v Plzni a dostal doživotie.

Autor: ma

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

LUNÁRNY KALENDÁR od 24.9. do 30.9.: Spln bude razantný a prídu aj skúšky vo vzťahoch!

V sobotu po náročnom pracovnom týždni si naordinujte povinný odpočinok....
 

Odkaz Sajfu celebritným kamarátom: Vy ste ma KLAMALI

Moderátor tentokrát riešil reklamu na rádio spred rokov.
 

Prečo vyzerá Iveta Malachovská v skutočnosti tak dobre? Zistili sme to na súkromnej klinike

Moderátorka môže síce ďakovať genetike, ale bez niektorých vychytávok...
 

VIDEO: Kto môže sa smrť malého Jakubka? TENTO príbeh plný bolesti vás rozplače

„Personál bol arogantný, pripadala som si, že ho len otravujem,“ tvrdí...
 

SOS pre vysušené vlasy: Po TOMTO recepte budete kráľovnou večera!

Nič nevyzerá horšie ako vlasy, ktoré pripomínajú slamu. Vďaka týmto potravinám...
 

Vaše diétne tipy

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 

TOTO sú Darine recepty na štíhlosť. Jedzte ako ona a budete mať krivky ako ona

Dara Rolins je nesmierne disciplínovaná a je to aj vidieť. Ženy ju obdivujú...
 

Maslo, z ktorého schudnete: Odhaľte tajomstvo tehotnej mozzarelly

Hebká burrata, vrzgajúce halloumi a nadýchaná ricotta. Neviete, čo s nimi?...
 
 
Kontroverzný miláčik českého národa Jiří Kajínek sa čoskoro môže dostať na slobodu. Raduje sa predčasne?
ma