Tip redakcii
 

Kontroverzný miláčik českého národa Jiří Kajínek sa čoskoro môže dostať na slobodu. Raduje sa predčasne?

Jeho bývalá advokátka Eva Long Slámová (39) je opatrná. Pre Šarm priznala, čo je dôvod.

17. mája 2017, 00:05
Za mrežami je dvadsaťtri
rokov. Na slobode však biedu
trieť nebude. Dosť peňazí si
zarobil na filme.

Za mrežami je dvadsaťtri rokov. Na slobode však biedu trieť nebude. Dosť peňazí si zarobil na filme.

Autor: ČTK

Dlhých dvadsaťtri rokov sa najznámejší český väzeň Jiří Kajínek pozeral na svet spoza mreží. Za obnovu procesu alebo za jeho omilostenie spisovali Česi petície, no ani jeden z prezidentov im nevyhovel. O Kajínkovu milosť dokonca zažiadala aj Eva Jandová, vdova po mužovi, ktorého podľa rozhodnutia súdu zavraždil. Adresovala ju pred tromi rokmi prezidentovi Milošovi Zemanovi, pretože s odstupom času je presvedčená, že vražda jej manžela prebehla inak. 

NEUVERITEĽNÉ! Táto 70-ročná žena vyzerá o generáciu mladšie

Na prekvapenie všetkých, český prezident pred pár dňami vyhlásil, že odsúdenému dvojnásobnému vrahovi udelí milosť. Papiere sú už pripravené a po návrate z Číny, čiže v druhej polovici mája, chce hlava štátu dokumenty podpísať.

Konečne!

V procese s Jiřím Kajínkom bola od začiatku kopa nejasností. Napriek tomu však pred vyše dvadsiatimi rokmi zaznel jasný rozsudok – vinný. Miloš Zeman však dospel k názoru, že keď sa k času, ktorý si Kajínek už odsedel, prirátajú aj všetky dôkazy, ktoré nie vždy boli celkom transparentné, je to dôvod, aby známy väzeň išiel na slobodu.

Ďalšia známa speváčka, ktorá sa na seba už nepodobá. Vyhlasuje, že má rada prirodzenosť!

Z tohto názoru sa neteší iba odsúdenec, ale aj jeho bývalá obhajkyňa. Racionálne uvažujúca advokátka exkluzívne Šarmu priznala, že kým nevidí veci napísané čierne na bielom a podpísané, dovtedy to pre ňu nie je pravda. „Nerada sa radujem predčasne a ak nie je milosť podpísaná, tak nie je udelená,“ povedala nám profesionálka, ale s úsmevom dodala: „Odhliadnuc od toho, je to super správa,“ neskrývala radosť. Predpokladá, že aj jej bývalý klient, s ktorým sa o milosť alebo o obnovu procesu dlhé roky pokúšali, má z tejto správy radosť. „Myslím si, že ho to veľmi potešilo, veď o to celé roky bojoval,“ dodala.

Stali sa z nich celebrity

Hoci Klára Long Slámová už Kajínka nezastupuje, vďaka tomuto procesu sa stala jednou z najznámejších advokátok u našich českých susedov. Z jej klienta, muža odsúdeného na doživotie za trestný čin vraždy, sa stala celebrita a z nej ostro sledovaná žena. V roku 2010 Klára Long Slámová v exkluzívnom rozhovore Šarmu priznala, že aj vďaka tomuto sporu je o ňu veľký mediálny záujem.

FOTO: FUJ! Z toho, čo predvádzajú anglické „dámy" na dostihoch, vám ostane zle

V tom čase jej však už bola popularita nepríjemná. Odmietala rozhovory pre médiá, aby sa mohla sústrediť na prácu a klientov. Príbeh väzňa a jeho advokátky sa stal natoľko zaujímavým, že skvelú príležitosť zacítili aj filmári. Krátko po tom, ako sa v roku 2010 objavil v kinách akčný triler s názvom Kajínek, sme sa s právničkou stretli. Tvrdila, že aj film môže byť cesta ku klientovmu oslobodeniu. Kajínek bol, mimochodom, jeden z prvých divákov, ktorý film videl, počas nakrúcania dokonca korigoval niektoré technické detaily.

„Film mu určite pomohol. Napríklad vo verejnej mienke, ktorá je v takýchto prípadoch dôležitá. Keby som bola prezidentka, uvažovala by som aj o tom, ako moje rozhodnutie vníma verejnosť,“ priznala pred siedmimi rokmi. Vtedajšia hlava českého štátu Václav Klaus však Kajínkovi z basy nepomohla.

Nepôjde na úrad práce

Jiří Kajínek sa nikdy nebránil popularite a ochotne poskytoval rozhovory. Pre české médiá dokonca podrobne opísal, ako sa mu podarilo utiecť z najstráženejšej väznice Mírov. Na úteku bol takmer dva mesiace. Týmto husárskym kúskom ešte zvýšil svoju popularitu a šikovne ju využíva na zárobky.

Zárobok za film Kajínek podľa režiséra tisíce eur, vydal knihu a ďalšiu má rozpísanú. Vyhlásil, že keď vyjde z väzenia, jeho prvá cesta nebude viesť na úrad práce. Vonku väzňa, do ktorého je zamilovaných mnoho žien, čaká priateľka.

Hrdina či zloduch?

Jiří Kajínek nie je žiadne neviniatko a priznal to aj prezident Miloš Zeman. Do konfliktu so zákonom sa dostal ešte ako neplnoletý, prvýkrát išiel za mreže v roku 1982 za vlámanie. O tri roky sa postavil pred sudcu opäť. Na konte má aj ozbrojenú lúpež, za ktorú ho odsúdili, a počas toho, ako mal trest prerušený, podľa súdu spáchal dvojnásobnú vraždu v Plzni a dostal doživotie.

Autor: ma

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

LUNÁRNY KALENDÁR od 19.11 do 26.11.2018: Blížia sa skvelé dni, ale pozor na hádky

Tendencia riešiť viac seba než iných je pre vás mimoriadne prospešná, nemá...
 

FOTO: Dojímavá rozlúčka s Mariánom Geišbergom († 64). Všetci plakali, ale zazneli aj spomienky, ktoré smútiacich rozosmiali

Herec zomrel pred týždňom 10.11.2018 a jeho rodina aj kolegovia stále nedokážu...
 

Šik pleteniny: Celebrity vám ukážu, ako byť aj vo svetri štýlová

Svetre už vonkoncom nie sú voľnočasovou záležitosťou.
 

Celebritné bývanie: Pozrite sa ako býva seriálový Samo z Našich!

Maxovi Bolfovi (14) to ide od ruky aj za sporákom, aj na záhrade ich rodinného...
 

Vaše diétne tipy

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 
 
Kontroverzný miláčik českého národa Jiří Kajínek sa čoskoro môže dostať na slobodu. Raduje sa predčasne?
ma