Tip redakcii
 

Odhalený prsník, homosexuálny bozk aj blúdenie na trati - na TIETO momenty olympijskí športovci nikdy nezabudnú

Na záverečnom ceremoniáli v Pchjongčchangu sa objavil nadrozmerný darček – snehová guľa so spomienkami na hry, ktoré sa navždy vryjú do pamäti. Niektorí športovci si naozaj niektoré momenty budú do smrti pamätať…

26. februára 2018, 15:00
Ester Ledecká bola jedným z najväčších prekvapení.

Ester Ledecká bola jedným z najväčších prekvapení.

Autor: Getty Images

Zradili ju šaty

Nočnú moru zažila pri svojom vystúpení Gabriella Papadakisová. Francúzskej krasokorčuliarke povolili šaty a ukázala prsník. „Už od začiatku som cítila, že niečo nie je v poriadku,“ povedala. Hoci siahali na zlato, s Guillaumom Cizeronom získali striebro. „Som veľmi dojatá, myslím, že by som sa rozplakala, keby mi teraz povedali, že zomrel pes vašej babičky,“ povedala novinárovi.

Benjamín dal zlatý gól

Najmladší člen ruskej zbornej si olympiádu zapamätá do konca života – v predĺžení v zápase s Nemcami dal rozhodujúci štvrtý gól a stal sa miláčikom celého Ruska, ktoré tak získalo druhé zlato. Sympatický Kirill Kaprizov (20) pochádza z malej dediny pri Novokuznecku.

V detstve bol hyperaktívny, preto ho otec priviedol na ľad už ako štvorročného. Oplatilo sa. Jeden z najtalentovanejších mladých ruských hokejistov je zadaný už dlhšie a vraj má dievča, ktoré si chce vziať. Keď sa po skončení zápasu dvíhala na stožiar namiesto ruskej olympijská vlajka, hokejisti a všetci fanúšikovia z plného hrdla spievali ruskú hymnu. K zlatu po dvadsiatich šiestich rokoch na olympiáde im zagratuloval aj prezident Putin.

Vrátiť medailu?!

Curlingový pár, Rus Alexander Krušeľnickij a Anastasia Bryzgalovová, bol označovaný za najkrajšiu dvojicu olympiády. Radosť z bronzu vystriedal šok – športovec mal pozitívny dopingový nález a prišli tak o medailu. To, že by vedome užil zakázané meldónium, obaja odmietali. Anastasia sa svojej lásky zastávala: „Saša by to nikdy neurobil, vie, akí sme kontrolovaní. Navyše, curling nie je šport, pri ktorom sa tak fyzicky zničíme, aby sme potrebovali doping.“ S biľagom sa nechcú zmieriť, budú sa biť za svoju pravdu. Pravda je, že aj vďaka nim nemohli Rusi na záverečnom ceremoniáli niesť ruskú vlajku.

Neverila vlastným očiam

Češka Ester Ledecká (22), dcéra speváka Janka Ledeckého to všetkým natrela najskôr na lyžiach v super-G a potom aj na snouborde. Doteraz sa ešte nikomu nepodarilo vyhrať na jednej olympiáde dve zlaté medaily vo dvoch rôznych športoch. Sympatická Ester, ktorá pri prvom víťazstve na lyžiach po Shiffrinovej neverila, že vyhrala, tvrdila, že si len robila svoju prácu, jednoducho išla dole kopcom. „Mám tu svoju mamičku, ktorá sem priletela trochu sfetovaná, veľmi sa bojí lietadiel. Cestou späť ju budem držať za ruku. A som rada, že tu mohol byť aj ocko… Naozaj som povedala ocko? To je asi prvýkrát! To sú emócie...“ perlila sympatická Ester.

Bozk priateľovi

Americký reprezentant v akrobatickom lyžovaní Gus Kenworthy pobozkal svojho priateľa, herca Matthewa Wilkasa, po tom, ako dokončil svoju jazdu. Také niečo sa na olympiádach ešte nevidelo! „Neuvedomil som si, že sa tento bozk natáčal, ale som šťastný, že sa to stalo,“ napísal na sociálnu sieť Gus a pridal aj fotografiu z televízie.

Priznal, že to chcel urobiť už na olympiáde v Soči, ale v Rusku, ktoré je odmietavo naladené voči homosexuálom, si to nakoniec rozmyslel. Tabu sa teda prelomilo, LGBTI komunita tlieska. Zdá sa však, že Gus má problém – počas olympiády sa družne bavil s krasokorčuliarom Adamom Ripponom (28), ktorý takisto neskrýva svoju homosexualitu. Na Instagrame mu totiž po zatváracom ceremoniáli nechal odkaz: „Pred dvoma týždňami sme sa stretli na otváracom ceremoniáli a stali sme sa kamarátmi. Teraz sa však hry zatvorili a je koniec. Adam, prosím, prestaň mi volať, už nemôžem...“

Ktorá mala byť zlatá?

To, že ruskí športovci nemohli pre dopingovú kauzu súťažiť pod vlastnou vlajkou a na olympiádu sa nedostali všetci, vyvolávalo v Rusku obrovské emócie a pocit krivdy sa niekedy transformoval do prehnaných reakcií. Napríklad známy ruský moderátor Dmitrij Guberniev nazval Američanov „podlými zaoceánskymi závistlivcami a sviniarmi, ktorí si dovoľujú odsudzovať ich geniálne pätnásťročné dievčatko“. Mal tým na mysli zlatú krasokorčuliarku Alinu Zagitovovú (15), vpravo. Od americkej krasokorčuliarky Ashley Wagnerovej aj od novinárky Christine Brennanovej sa totiž ozvala kritika, že Alina si víťazstvo len vyskákala, keď zaradila do druhej polovice programu technicky ťažké prvky, za ktoré je vyššie ocenenie. „Olympijskou šampiónkou sa nestala tá správna krasokorčuliarka...“ vyjadrila sa. Viacerí držali palce úžasnej Jevgeniji Medvedevovej (18), ktorá sa musela uspokojiť so striebrom. Tá musela postaviť choreografiu menej odvážne ako Alina, pretože relatívne nedávno mala úraz. Rusi veľmi prežívali aj to, keď sa ju kontrolóri dopingu rozhodli preveriť rovno na tréningu – nedarilo sa jej odovzdať vzorku moču, musela teda veľa piť, a kým sa celá šaškáreň neskončila, už nemohla trénovať.

Stratila sa

Rakúšanka Tereza Stadloberová sa pripravila o medailu, keď sa v behu na tridsať kilometrov desať kilometrov pred cieľom „zamotala“. Bežkyňa na lyžiach jednoducho zišla z trate, z dvoch cestičiek si vybrala tú nesprávnu. „Vôbec neviem, prečo som sa vybrala nesprávnym smerom.“ Vyzeralo to na striebro, nakoniec skončila deviata. Chyba ju určite bude ešte dlho mátať.

Autor: kač

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

S týmto vzorom budete hviezda jesene! Štýlová a iná, ako ostatné dámy...

Kockovaný vzor zažíva túto sezónu obrovský boom.
 

Obrovský smútok za Mariánom Geišbergom († 64). Slová jeho blízkeho priateľa Mateja Landla trhajú srdce

Herec Matej Landl zaspomínal, čo všetko v Mariánom Geišbergom zažil a nešlo...
 

Celebrity v nebi: Rolling Stones to má namierené k mimozemšťanom. Práve teraz letí k hviezde Alfa Centauri

O umelcoch sa hovorí, že sú to hviezdy. Mnohí z nich sú však skutočne vo vesmíre....
 

Moderátorka Erika Barkolová: Týmito sexi krivkami rozpaľuje Američanov!

Pred pár mesiacmi sa vrhla na diétu a cvičenie a jej sebazaprenie už prináša...
 

FINÁLE Tvojej tváre: Alagič ako urazené decko, Loj ako chodiace antidepresívum a emočný výbuch víťaza

V desiatom kole sa o víťazstvo pobili Mary Bartalos, Jasmina Alagič, Juraj...
 

Vaše diétne tipy

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 
 
Odhalený prsník, homosexuálny bozk aj blúdenie na trati - na TIETO momenty olympijskí športovci nikdy nezabudnú
kač