Tip redakcii
 

Otvorená spoveď Silvie z Extrémnych premien. Neuveríte, ako sa zachovala k nevernému mužovi

Okrem toho, že Silvia Bzdil (41) schudla vyše osemdesiat kíl, urobila ešte jeden obrovský krok vo svojom živote. Ktorá by toto dokázala?

08. októbra 2017, 13:00
Silvia si teraz užíva aj prechádzky so psom. Predtým nevládala kvôli nadváhe chodiť.

Silvia si teraz užíva aj prechádzky so psom. Predtým nevládala kvôli nadváhe chodiť.

Autor: Dávid Duducz

V šou Extrémne premeny Slovensko šokovala Silvia svojou nadváhou stosedemdesiatdva kilogramov, ale aj húževnatosťou a neoblomnou snahou chudnúť. V jej prípade to bolo viac ako potrebné, aj keď so svojím predsavzatím prišla už päť minút po dvanástej. Aj pre nadváhu sa jej totiž rozpadlo manželstvo. Silvia je však dôkazom toho, že i tak nikdy nie je neskoro a svoj život vždy môžete otočiť k lepšiemu. „Guľôčka som bola odmalička a takto štíhlo som nevyzerala ani v puberte. Na strednej škole som bola určite väčšia. A tak som spoznala aj svojho manžela. On mal vtedy asi šesťdesiatpäť kíl a stoosemdesiattri centimetrov. Po desiatich rokoch chodenia sme sa zobrali a po dvoch rokoch rozviedli,“ hovorí Silvia celkom vyrovnane.

Manžel Peter ju upozorňoval na to, že by so sebou mala niečo robiť, ale také slová sa zle počúvajú každej žene. Vtedy Silvia zaujala celkom opačný postoj, ako by zaujala dnes. Bola tvrdohlavá a priberanie aj naďalej ignorovala. Dnes je na ňu jej exmanžel hrdý za to, že sa jej podarilo schudnúť. „Napísal mi, že vedel, že to zvládnem, ale nemyslel si, že až takto dobre. Vychádzame spolu veľmi dobre aj s jeho súčasnou partnerkou. A jeho malú dcérku milujem,“ prekvapuje Silvia. Jej manžel totiž od nej odišiel do slova zo dňa na deň k inej žene. „Mali sme spolu Vianoce, potom Silvester a presne šiesteho januára mi oznámil, že je medzi nami koniec. Nehádali sme sa, prišlo to veľmi rýchlo,“ opisuje ťažké chvíle. Silvia nemala ani tušenie, že chodil za inou. „Nachádzal si koníčky, ktoré som s ním nemohla robiť, a vždy sa na ne vyhováral, že ide tam alebo onam… Vôbec mi nenapadlo, že je v tom už niekto iný,“ priznáva s úsmevom. Ale to nebol dôvod, prečo sa prihlásila do relácie Extrémne premeny. Pozvánka na kasting jej prišla pár dní predtým, ako jej znenazdajky oznámil ich rozchod.

Kino v trojici

Okrem toho, že schudla viac ako dvadsať konfekčných veľkostí a dnes si namiesto veľkosti 68 oblieka veľkosť 42, upratala si aj vo vzťahoch. „Najskôr som musela odpustiť sama sebe to, že som to dohnala až do takejto hmotnosti. Je ťažké pozerať sa na seba do zrkadla a ešte ťažšie do svojho vnútra. A potom som odpustila aj svojmu mužovi. Už keď sme sa rozchádzali, povedala som mu, že chcem, aby sme ostali kamaráti,“ hovorí. „S Peťom máme spoločné krstniatko, preto sme sa nevyhli rodinnej oslave. Nechali nás – mňa a jeho súčasnú partnerku – samy. Podišla som k Zuzane a povedala som jej, že takýmto stretnutiam sa zrejme nevyhneme, tak bude lepšie, keď sa budeme normálne rozprávať, ako keby sme mali na seba zazerať. Zbytočne by tým trpela celá rodina. Asi aj Peťovi padol kameň zo srdca, že sme si neskočili do vlasov,“ smeje sa Silvia a dodáva: „Chodíme spolu do kina, niekedy ide s nami aj Peťova sestra, už som bola u nich na návšteve. Keď sme sa vtedy stretli na tom žúre, najprv som si zobrala ich Lilinku na ruky. Asi je pravda, že deti spájajú,“ konštatuje spokojne. V manželstve jej deti neboli dopriate, ale Silvia verí, že raz bude mamou.

Váha mi ukazovala „error“

Pri sledovaní relácie, kde ľudia chudnú zo závratných veľkostí, si asi každý položí otázku, ako sa mohli prejesť do takýchto rozmerov. Prečo to nedokázali stopnúť? Jasnú odpoveď nemá ani Silvia. „Neviem to vysvetliť... My sa už na seba nechceme pozerať, nedokážeme to. Zväčšovanie konfekčnej veľkosti možno považujeme za normálne… Neviem. Nemala som stimul, aby som sa stopla v jedení. Viete, koľkokrát mi váha ukazovala ,error‘? Lebo váhy sú ,len‘ do 180 kíl. Možno som sa mala postaviť na dve,“ robí si žarty zo seba. Dnes sa jej hmotnosť približuje k vysnívaným sedemdesiatim kilám, na čo v pohode stačí aj jedna váha. Keď sa ešte pred rokom pre nadváhu pohybovala po byte iba na stoličke, nenapadlo jej, že raz bude vzorom pre iné ženy. Ona, ktorá sa na seba nedokázala pozrieť a aj z kúpeľne radšej vždy vyšla už oblečená... Silvia má však jasný plán. Každý týždeň postupne chudne kilo až dve, popritom si urobí kurz výživovej poradkyne a fitnestrénerky. Zdá sa, že o klientov nebude mať núdzu, pretože už dnes sa na ňu obracia dosť mladých žien, ktoré nevedia, ako a kde začať s chudnutím.

Nahá pred národom

Silvia priznáva, že nadváha jej zasahovala aj do života. „Vlastne sme intímne nežili. Manžel mi aj povedal, že ma ľúbi, ale nepriťahujem ho, a ja som to nijako nesilila. Úprimne, rozumela som tomu,“ hovorí s pokojom. Život ľudí s nadváhou je plný paradoxov. Napriek tomu, že im ničí súkromný život, veľmi ťažko sa mobilizujú na životné zmeny. Hoci bojujú s veľkými komplexmi, zoceľuje ich každodenný boj s opovrhujúcimi pohľadmi ľudí na ulici, kolegov a v niektorých prípadoch aj partnera. Silvia si vybrala ešte jednu, asi najťažšiu výzvu. Ísť donaha pred celým Slovenskom.

„Vôbec to nebolo jednoduché. Ale keď som sledovala zahraničný formát tejto relácie, povedala som si, že keď to bude u nás, budem v prvej sérii,“ priznáva so smiechom. S diétou kedysi začínala každý pondelok a v utorok už bolo po nej. „Nikdy som nemala za sebou takú oporu, akú som dostala teraz. Aj zo strany televízie, bolo to fakt v dobrom aj v zlom. Pomáhali nám natoľko, že sme mohli prísť do cieľa,“ uzatvára premenená Silvia.

Autor: Martina Korbašová

video

 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

LUNÁRNY KALENDÁR od 16.7.2018 do 22.7.2018: Vo štvrtok pozor na sebavedomie, sobota bude SUPER

V úspešnej nedeli sa vydarí všetko, na čom vám záleží.
 

TOTO by ste v jej kabelke nečakali: Speváčka v nej vláči výbavu profesionálnej vizážistky!

Keď si Natália Hatalová (28) nevie rady, akú kabelku zladiť k šatám, zachráni...
 

Na tréningu uteká pred koňom! Boxeristka Jessica Triebeľová nestrávi leto na pláži, ale v ringu

Talentovaná športovkyňa sa chystá sa na majstrovstvá sveta v boxe.
 

V chalupe známeho hudobníka vraj STRAŠÍ. Starý dom kúpil od Maťa Landla

Hudobník Martin Turčan alias Toni Granko býva v chalupe po Matejovi Landlovi....
 

Vaše diétne tipy

V Česku sa šíri panika, objavili sa tam komáre nakazené smrteľným vírusom. Teba sa báť aj na Slovensku?

Donedávna v našich zemepisných šírkach platili komáre len za otravný hmyz,...
 

Upečte si koláč v na grile! Nadýchaná bublanina sa NAOZAJ dá pripraviť aj nad pahrebou

Gril sa vám cez leto postará o štíhlu líniu. Pokojne si preto občas môžete...
 

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 
 
Otvorená spoveď Silvie z Extrémnych premien. Neuveríte, ako sa zachovala k nevernému mužovi
Martina Korbašová