Tip redakcii
 

Pätnásťročná majsterka Európy v krasokorčuľovaní Alina Zagitovová: Neuhádnete, na čom chce ZARÁBAŤ

Zosadila z trónu fenomenálnu Jevgeniju Medvedevovú. Skočili si do vlasov?

21. januára 2018, 05:00
Alina Zagitova

Alina Zagitova

Autor: Getty Images

Na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní, ktoré sa konali v Moskve sa bolo na čo pozerať. O Aline Zagitovovej, len pätnásťročnej tíndžerke, ktorá sa teší zo zlatej medaily sa hovorí ako o vychádzajúcej hviezde svetového krasokorčuľovania. V sobotu dala na frak dvojnásobnej majsterke sveta Jevgeniji Medvedevovej (18). 

Jevgenija sa po dlhom čase musela uspokojiť so striebornou medailou. Jej choreograf Daniil Gleykhengauz však rezolútne vyhlásil, že sa rozhodne z toho nezrútila.  

FOTO VNÚTRI: Fíha, pozrite sa, čo urobila Dara Rolins so svojím telom. Toto dokážete?

Tajné dieťa? Známeho televízneho otecka sme nachytali vláčiť plienky!

Hlavy by im odtrhla!

Dievčatá sú úžasné obe, ale len jedna mohla vyhrať. Hoci Jevgeniju určite škrie, že jej zlatý pocit unikol iba o pár bodov, svojej krajanke dopraje. Otvorená nevraživosť sa v tíme netrpí. Veľmi na tom záleží ich prísnej a tvrdej trénerke Eteri Tutberidzeovej, ktorá ich zámerne aj počas tréningov posiela na ľad obe naraz. 

Choreograf Alexej Železnjakov pre sport-express.ru povedal: "Eteri Tutberidzeová je veľmi múdra žena a dobre robí, že sa krasokorčuliarky varia v jednom kotli. To ich motivuje. Vidia jedna druhú a hovoria si: Veď nie som horšia ako ona! Jevgenija niečo urobí, Alina korčuľuje za ňou a rozmýšľa: Veď aj ja to dám! Hlavné je, aby sa športovkyne nezačali hrýzť. Našťastie, toto u nás nebýva. Dievčatá sa k sebe správajú pekne. Sú vychované. A nakoľko poznám Jevgeniju, nepovie nikomu škaredého slova ani nezaželá nič zlé. A keby sa predsa len začala otvorená nevraživosť alebo hádky, trénerka tomu urobí rázny koniec! Veď tá by im za to odtrhla hlavy!"

- Minulú sezónu si dokonca Alina na súťaž obliekla na popud trénerky kostým po Jevgeniji. Sadli jej ako uliate. Vôbec sa vraj neurazila, že bude vystupovať v kostýme "z druhej ruky". Bola to vraj dokonca pre ňu česť. Pri každej príležitosti prízvukuje, že s Jevgenijou nesúperia. Dá sa tomu veriť?

Raz sa to muselo stať. Smutné slová dcéry Maroša Kramára hovoria za všetko

-  Trénerka oboch krasokorčuliarok Eteri Tutberidzeová hovorí, že všetkých svojich zverencov učí vážiť si súperov. "Ak niekto vyrástol tak, že ti môže byť súperom, znamená to, že pracoval rovnako tvrdo. A nikdy netreba súpera hodnotiť. Dokonca som raz zakázala Jevgeniji komentovať súťaž v televízii. Aktívna športovkyňa nemá dávať známky a hodnotiť súperov," povedala. To, že sa na ľade dievčatá stretávajú, jej vôbec neprekáža - konkurencia je dobrá, hoci niekedy na tréningoch vzniká nervozita. Ale vraj nech...!

- Alina kedysi priznala, že sa svojej trénerky Eteri Tutberidzeovej (43) bojíDnes ale hovorí: "To bolo dávno, keď som k nej len prišla. Teraz sa naše vzťahy zmenili. Aj ona ma začala lepšie chápať a cítiť a ja zasa ju. Každý deň sa veľa zhovárame, a nielen o športe. Dáva mi aj rady do života," povedala pre rsport.ria.ru.

- Pätnásťročná Alina stále bojuje s trémou, ktorá má vraj tri štádiá - najskôr sa jej potia dlane, potom je jej zima na nohy a nakoniec sa začne trochu triasť.

- Na otázku, či by sa chcela stať niekedy modelkou, novinárom odpovedala: "Nie. Skôr si chcem otvoriť reštauráciu s japonskou kuchyňou." Že by si milovníčka ázijských jedál raz zarábala na chlieb gastronómiou?

- Doma má mačku a dve činčily - zvieratá jej pomáhajú upokojiť sa.

- Rodičia jej dali meno Alina na počesť vynikajúcej gymnastky Aliny Kabajevovej. Alina ju obdivuje pre jej silnú vôľu.

- Alinin otec je trénerom hokejového tímu rodného mesta Ižebsk. Spolu s ním veľmi prežíva to, že ich trápia finančné suchoty. Alina, ktorá s otcom rada hráva hokej a pokojne si doudiera pri tom kolená, sa pochválila, že hokejový tím má skvelých fanúšikov - urobili totiž zbierku na podporu svojho klubu.

- Predtým, ako sa Alina rozbehne na súťaži na ľad, nechce, aby s ňou nikto z rodiny komunikoval - mama jej napíše len pár slov v esemeske a to je všetko. Potrebuje sa sústrediť sama.

"Svoje víťazstvo chcem venovať svojim fanúšikom," povedala Alina, ktorá zlatú medailu hneď schovala do tašky na veci. Môžeme sa na ňu tešiť na Olympiáde v Južnej Kórei, ktorá sa bude konať od 9. do 25. februára. 

Pozrite sa, čo si obliekla na svoj prvý Ples v opere návrhárka, ktorá šije pre Adelu Vinczeovú. Tento DETAIL by ste si nevšimli!

Autor: kač

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Šteklivé FOTO: Koho Silvia Kucherenko dráždi? Najprv zadok a teraz...

...odhaľuje svoje telo ďalej. Čo je ešte schopná ukázať?
 

Marilyn Manson, ktorý fajčil ľudské kosti a pil kyselinu, má päťdesiat a je na smiech

Sám sa nazýval Antikristom, propagoval drogy, na pódiu sa obnažoval, močil...
 

Spoznali by ste v tejto nevkusnej tučnej dáme bývalý sexsymbol? Takto Angeliku zničili muži

Obe zostali v jej tieni, napriek tomu jedna na ňu spomína s úsmevom a druhá...
 

Objavili sme retro fotky Podzámskej. Ako to tá žena len robí?

Elena Podzámska oslávila siedmeho januára štyridsaťsedem rokov, no z...
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Pätnásťročná majsterka Európy v krasokorčuľovaní Alina Zagitovová: Neuhádnete, na čom chce ZARÁBAŤ
kač