Tip redakcii
 

Sexica z videa, ktoré obletelo celý svet: Michaela zatancovala na pieseň Happy od Pharrella Williamsa a dnes pomáha ľuďom!

Zhmotňuje šťastie do obrazov a orgonitov. Pri jednom zaspáva aj huslistka Vanessa Mae!

21. októbra 2017, 10:00
Michaela sa podieľala na výstave pre nadáciu Kvapka Nádeje, kde sa jeden z jej obrazov draží. Výťažok pôjde na detskú onkológiu.

Michaela sa podieľala na výstave pre nadáciu Kvapka Nádeje, kde sa jeden z jej obrazov draží. Výťažok pôjde na detskú onkológiu.

Autor: Michal Smrčok

Asi neexistuje človek, ktorý by nevidel klip s fešandou tancujúcou v plavkách na mostíku Lomnického štítu v Tatrách. Odvážna Michaela takto preslávila po svete nielen Slovensko a tatranské krásy, ale aj krásu slovenských žien. Čomu sa venuje dnes, po celosvetovom ošiali, ktorý klip pred vyše tromi rokmi spôsobil?

FOTO: V šatách pre Madonnu. Silvia Greňová pracovala pre módneho návrhára Fausta Puglisiho

Od hanblivky k aktom

Mylne sa písalo, že je Tatranka. Michaela pochádza z Piešťan. V Tatrách si v tom období len zarábala a čistila hlavu. „Až po strednú školu som bola veľký introvert. Potom prišlo obdobie, keď som sa dala tetovať a zlákalo ma fotenie fashion, ale aj topless. V súkromí som sa dala fotiť, aby som zachytila ženskosť, do ktorej som zrela. Tak vzniklo pár pikantných fotiek, ktoré sa neskôr dostali na verejnosť, ale za to sa nemusím nikomu ospravedlňovať,“ netají Michaela svoj „hriech mladosti“ ešte predtým, než prešla duchovným prerodom.

Ako sa dá prežiť smrť najbližších? Toto radí vdova, ktorá ostala sama so šiestimi deťmi

Smutná škola života

Neskôr prešla bolestivým vzťahom, keď jej priateľ po autonehode ochrnul. „Mala som dvadsaťdva rokov a po našom prvom výročí sa nám zo dňa na deň zmenil život. Po tom, ako som mu mala povedať, že sa už nikdy nepostaví na nohy, sa vo mne niečo zlomilo. Postavila som sa tomu čelom a stála pri ňom. Po mesačnom pobyte v nemocnici som s ním odcestovala na tri mesiace do Kováčovej a bola mu oporou, aj keď to obdobie bolo veľmi ťažké,“ spomína. V tom čase ešte študovala, ale rozhodla sa, že priateľovo zdravie je dôležitejšie a školu robila na diaľku. „Práve v Kováčovej som spoznala realitu, o čom je život a čo je v ňom dôležité. Toho chalana som skutočne milovala, ale zároveň som pochopila, že nejde bojovať za niekoho a že každý je zodpovedný za svoje vlastné rozhodnutia,“ vysvetľuje, prečo sa ich cesty rozdelili. Trvalo jej rok, kým sa s tým vyrovnala.

VIDEO: Týmto úžasným tortám neodoláte. Foodblogerka pozná trendy: V móde sú NAHÉ!

Prelomový zážitok

Neskôr mala ďalší náročný vzťah a jeho ukončenie ju prinútilo radikálne zmeniť život. Rozhodla sa pre Tatry, kde si v hoteli našla prácu masérky. „Po roku mi zmenil život jeden zážitok. Večer som meditovala a zrazu sa objavilo svetlo, ktoré akoby vychádzalo zo mňa, bol to neopísateľný pocit v srdci. Po tomto okamihu som začala inak vnímať farby, vône, tešila som sa z jedla, vychutnávala som si každý moment dňa. Ráno som v izbe tancovala, milovala som prácu aj svoj život.“ Happy O tri mesiace dostala ponuku nafotiť na Lomnickom štíte reklamné oblečenie. Popri tom vytiahla z kufra plavky so zámerom dať si spraviť fotky aj v nich. „Keď som stála na mostíku, išlo mi hlavou, ako málo stačí k tomu byť šťastná, priala som si, aby tento pocit šťastia mohli pocítiť všetci!“ A v tejto euforickej nálade oslovil krásku štáb, ktorý tam niečo nakrúcal a požiadali ju o tanec. Keďže už tri mesiace od šťastia tancovala v izbe sama pre seba, kývla. „Hoci som nevedela, kde to použijú… Potom som zistila, že z toho spravili klip k piesni Happy Pharrella Williamsa, ktorý videlo šesť a pol milióna ľudí. Po obrovskej reakcii som si uvedomila, že Happy nie je len tak, ale že sa mi tá myšlienka zhmotnila.“

Sexi účastníčka reality šou utiekla zo Sibíri. Pozor na ňu, na Slovensku si hľadá muža!

Vťahuje zlo

Rozhodla sa zhmotniť svoje šťastie aj pre iných ľudí pomocou výroby orgonitov. "Vkladám do nich lásku, obsahujú rôzne posvätné symboly, maľby a mandaly,“ vraví Michaela, ktorej tvorba sa dostala k rôznym osobnostiam. Perličkou bola požiadavka, aby vyrobila orgonit špeciálne pre Vanessu Mae. „Krátko nato sme sa stretli a z daru mala veľkú radosť. Vravela, že pri ňom spí. Bola to pre mňa pocta,“ teší sa Miša, ktorej orgonity vlastní aj Rytmus, Jan Kraus, Celeste Buckingham, argentínsky spevák Sebastian Lopez, Pharrellov kamarát Robert Corbett a ďalší. Okrem orgonitov maľuje obrazy, aj keď maľbu nikdy neštudovala. „Nie som akademický maliar, výnimočná je technika, ktorou pracujem. Farbu nanášam holými rukami. Všetko prúdi z môjho srdca a duše a obrazy obsahujú drahé kamene – zirkón, zafír a iné, takže majú schopnosť vnášať do prostredia svoju energiu a emócie. Pri maľovaní obrazu Zlaté srdce ma inšpirovalo nielen moje vlastné, ale aj tie, ktoré nachádzam vo svojom okolí. Prichádzajú ku mne už tri roky v symboloch srdiečok, ktoré vídam na ulici aj v prírode. Mám už okolo tristo fotiek.“

Viackrát umrel: Svetoznámy liečiteľ si vie cielene privodiť smrť a potom sa vrátiť do života!

Autor: Jana Raganová
 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

FOTO: Hanbí sa zaňho? Kristína Farkašová sa odmieta fotiť s frajerom!

Aj keď na raut prišli spolu, herečka sa od neho pred fotoaparátmi dištancovala....
 

Lunárny kalendár radí: Ktorý deň narúša pokojné tempo a chod udalostí?

Jednajte na základe pocitov, obklopte sa len blízkymi ľuďmi.
 

PRAVDA o tom, či spôsobuje nepríjemný syndróm dráždivého čreva rakovinu

Syndróm dráždivého čreva postihuje častejšie ženy. Je pravda, že sa majú...
 

FOTO: Takto ste ich ešte nevideli! Pozrite sa na celebrity na záchode!

Ktorým známym tváram nerobí problém zvečniť sa na toalete?
 

Vaše diétne tipy

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Rudo urobil pred svadbou to, čo robia budúce nevesty. Životnú zmenu si nevie vynachváliť!

Keď sa dnes už manželov Kučákovcov spýtate, kedy sa dali dokopy, Rudo okamžite...