Tip redakcii
 

Slovenka z Dubnice nad Váhom očarila Armaniho. Čím ho dostala?

Väčšinu svojich modeliek som zastavila na ulici – priznáva fotografka Zuzu Valla (35).

23. júla 2017, 10:00
Sériu, ktorú si vybral
aj Giorgio Armani,
nazvala Vo vani.

Sériu, ktorú si vybral aj Giorgio Armani, nazvala Vo vani.

Autor: Zuzu Valla, Archív

Jej otec bol viacnásobný majster Československa v boxe a veľa cestoval po svete. Mama sa rada zvŕtala pri hrncoch, dedko úžasne fotografoval a babka jeho čiernobiele snímky pomocou chémie premieňala na farebné obrázky. „Po otcovi som zdedila húževnatosť, po mame rada varím. Starí rodičia mi vštepili vášeň pre fotografovanie, no kým som sa k nemu dostala, ubehla dlhá cesta,“ priznáva sa Zuzu, ktorá sa usadila v grófstve Kent v Anglicku a dnes publikuje aj v módnych magazínoch.

Do kampane Giorgia Armaniho pre parfum si ju minulý rok vybrala aj editorka Vogue Italy! „Vášeň pre fotografovanie sa vo mne zapálila na jahodovej farme, kde som po príchode do Veľkej Británie pracovala. Páčilo sa mi, že objektívom v mobilnom telefóne zachytávam život na plantáži a súčasne sa s ním môžem podeliť s bývalými kolegami. Lenže časom sa mi už kvalita záberov nepozdávala,“ pokračuje Zuzana.

Dcéra Roba Beňa (†54) Lucia má v Londýne džob snov. Pracuje pre Armaniho

Kritizoval ju manžel

Prvú zrkadlovku si za ušetrené peniaze dopriala k dvadsiatym deviatym narodeninám. „Bála som sa ju chytiť do ruky, a tak mesiac ležala pod posteľou. Desili ma na nej všetky tie kolieska a páčky,“ usmieva sa. Našťastie, jeden z jej známych bol amatérsky fotograf. Zuzanu naučil, že novej techniky sa netreba báť. Od tých čias fotoaparát z dlane nepustila. Najskôr odfotila sošku s krídlami, ktorá sa odrážala v zrkadle, neskôr mesto. Tešila sa, že jej zábery sa páčia čoraz širšiemu okruhu ľudí, no veľa snímok stále mazala.

„Mojím najväčším kritikom bol môj dnes už manžel. Raz mi povedal, že všetko fotím na stred, čo ma neskutočne urazilo. Časom som však pochopila, že práve jeho slová ma posúvali dopredu,“ hovorí Zuzu. Teraz má svoje publikum nielen v Kente, ale v celej Veľkej Británii. Jeden z magazínov ju dokonca zaradil do prvej päťky najpopulárnejších fotografov Anglicka, jej zábery sa dostali do knihy. Väčšinu svojich modeliek pritom Slovenka oslovila na ulici. Vždy keď po nej kráča, všíma si ľudí a premýšľa, aká nálada z nich vyžaruje a do akého záberu by sa jej hodili.

FOTO: Slovenky chcú mať klobúk ako Kate Middletonová, no boja sa posmechu. Vy si trúfnete?

Hlasovala aj pastorka

„Podám im vizitku. Hoci spočiatku sú prekvapení, ešte sa mi nestalo, aby sa niekto nahneval. Naopak, do dvoch- -troch dní mi zavolajú. Milujem tieto okamihy a viem, že z nich vznikajú najlepšie fotografie,“ presviedča nás Zuzana. Ako fotila pre Armaniho?

Tú sériu som nazvala Vo vani. Živé kvety som kúpila v meste a zašla domov za modelkou Natáliou, s ktorou som spolupracovala už predtým. Dopriala som jej prirodzený mejkap a požičala šaty,” opisuje Zuzana, ktorá sa pred pár dňami stala najvychytenejšou fotografkou Kentu! Vo finále tejto súťaže hlasovalo za svojich obľúbencov skoro stotisíc ľudí. „Dostala som sa do prvej päťky, no na prvého som strácala skoro pätnásť percent. O dva dni som už o pätnásť percent viedla! Viem, že sa za mňa postavila aj bývalá profesorka zo strednej školy. Aj pastorka, vďaka ktorej moje zábery poznajú v kostoloch od Anglicka cez Belgicko až po Afriku,“ vraví Zuzu Valla, ktorej fotografie majú atmosféru a šarm. „Fascinujú ma dievčatá s ryšavými vlasmi. Najradšej fotím na ranči, ktorý vlastní nesmierne bohatá pani. Okrem koní a záhrad je tu aj päťstoročný kostol a atmosféra na nezaplatenie,“ opisuje.

S počasím sa nekamaráti

Keď nefotí, varí alebo chodí s manželom oddychovať k moru. Počúva šum vĺn a vychutnáva si jedlo z miestnych reštaurácií a barov. „Anglicko máme radi. Je rôznorodé, a hoci pravého džentlmena tu už nájdete ťažko, ľudia vo Veľkej Británii žijú tempom, ktorého vláčnosť by som dopriala všetkým Slovákom. Len s počasím nie sme veľkí kamaráti. Ponurosť a častý dážď ma nebavia, nemôžem totiž fotografovať vonku,“ uzatvára Zuzu Valla s úsmevom.

 

Autor: Ján Dzúr
 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Robíte to precízne a každý deň, no podľa odborníčky môžete vašej pleti ublížiť. Používate kozmetiku správne?

Dermatovenerologička Tatiana Hudáková a dermatokozmetička Oxana Knapová...
 

VIDEO: 3x rýchly a štýlový účes pod čiapku aj klobúk. Budete nadšené!

Buďte krásna a upravená aj počas chladných dní.
 

Otec Angeliny Jolie si v bufete slovenského rozhlasu kupoval tresku. Bez Nežnej revolúcie nemožný úkaz!

Dnes u nás bez problémov koncertuje Beyoncé (36), Kylie Minogueová (49)...
 

Pyco odkryl traumu z detstva. Nikdy nezabudne na to, čo mu babka urobila!

Už oslávil štyridsiatku, aj keď na to nevyzerá. Moderátor Martin „Pyco“...
 

Vaše diétne tipy

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Rudo urobil pred svadbou to, čo robia budúce nevesty. Životnú zmenu si nevie vynachváliť!

Keď sa dnes už manželov Kučákovcov spýtate, kedy sa dali dokopy, Rudo okamžite...