Tip redakcii
 

VIDEO: VRAŽDA Jána a Martiny: Ľuďom počas spievania hymny na Námestí slobody naskakovali zimomriavky. Ale nie z chladného počasia

Slováci dali najavo, čo si myslia o situácii, v akej sa naša krajina nachádza.

03. marca 2018, 12:00

Autor: Emil Vaško

"Zdá sa nám veľmi dôležité uctiť si pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, dodať si spoločne trochu nádeje, ukázať spolupatričnosť a odhodlanie trvať na vyšetrení a potrestaní vinníkov. Nič podobné sa na Slovensku už nesmie opakovať," týmito slovami pozývala rocková skupina Korben Dallas ľudí na Koncert pre Jána a Martinu, ktorý sa konal včera podvečer v Bratislave na Námestí slobody. Slová hymny "zastavme ich bratia", "to Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo", nadobudli pre ľudí ešte väčší zmysel.

Spomienkový pochod za zavraždeného novinára a jeho snúbenicu sa začal v piatok na  Hviezdoslavovom námestí. Organizátori rozdávali ľuďom trikolóru aj letáčiky s prosbou, aby sa zdržali prejavov násilia a agresie, nenechali sa vyprovokovať, aby nepoužívali dymovnice ani akékoľvek chladné zbrane, "pretože by to ohrozilo ostatných slušných ľudí na pochode a možno aj vás" Tisíce ľudí sa potom pohli v mrazivom počasí cez mesto až na Námestie slobody, kde sa konal spomienkový koncert a odznela aj štátna hymna. Ľuďom behal po chrbte mráz nielen zo zimy...

"Prišla som sem na pamiatku na zavraždených mladých ľudí, keďže si uvedomujem aká je súvislosť práce novinára s mocou, ktorá tu vládne, chcem, aby sa Slovensko zmenilo. Toto sa musí zmeniť, lebo táto krajina skončila!" povedala Monika (45), účastníčka pochodu.

Do pochodu sa zapojili ľudia všetkých vekových kategórií, prišli aj ľudia s menšími deťmi, rovnako aj dôchodcovia: "Nie každý starý človek chodí iba na mítingy MDŽ... preto som tu, aby som to ukázala," povedala staršia pani, ktorá sa podopierala paličkou. Narážala tým na oslavy MDŹ, ktoré usporiadala strana Smer v Bratislave v tomto vypätom čase.

"Som tu, lebo sa bojím toho, v akom svete budú vyrastať moje deti. Je mi veľmi ľúto matiek, ktoré musia pochovať svoje milované deti. Je to obrovská tragédia, ktorá sa nemala stať. Ale ak už sa stala, dúfam, že kompetentní konečne dostanú pred súd všetkých špinavcov, o ktorých dávno vedia a nič s tým nerobia," povedala vidideľne nahnevaná Kamila (31).

Po oficiálnom skončení spomienkovej akcie sa však ľudia nerozišli, ale obrátili svoj hnev na Úrad vlády. Chvíľu sa aj poriadne triasla veľká železná brána. Ľudia skandovali: Poďte von, Hanba, Odstúpte. Plagát bývalej asistentky premiéra Fica, bývalej missky Márie Troškovej, ktorá mala vzťah s talianskym "podnikateľom" Vadalom, zapleteným do podozrivých machinácií, pretlačili ľudia do záhrady Úradu vlády.  Na plagáte v nadživotnej veľkosti bola slečna v spodnej bielizni a banánom v ruke... Mnohí sa s ňou odfotili.

Aj ľudia v iných regiónoch si pripomenuli pamiatku dvoch mladých vyhasnutých ľudských životov. Pozrite si fotogalériu TU.

Autor: kač

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

FOTO: TO nemyslí vážne! Známa slovenská herečka chodila po ulici v obliečke

Zuzanu Haasovú (37) puberta celkom dobre „trafila“. Prezradila na seba...
 

Tajné miesta na tele, ktoré prinesú nečakané potešenie pri sexe

Pery, prsia, vnútorná časť stehien - to sú asi najznámejšie a najosvedčenejšie...
 

Slušný chlapík s aférkami: Pripomeňme si najväčšie škandály princa Charlesa

Napriek tomu, že čerstvý sedemdesiatnik pôsobí ako suchár, jeho sexuálne...
 

Vaše diétne tipy

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 
 
VIDEO: VRAŽDA Jána a Martiny: Ľuďom počas spievania hymny na Námestí slobody naskakovali zimomriavky. Ale nie z chladného počasia
kač