Tip redakcii
 

Natešená Marika

Marika Gombitová prekvapila telefonátom starostku svojej rodnej obce.

26. októbra 2007, 08:00

Dobrý deň, pani starostka. Tu je Marika Gombitová – ozvalo sa pred pár dňami v telefóne starostky Turian nad Ondavou Viery Pundžákovej. „Keby som nebola práve v banke, tak spadnem na zadok,“ vraví prostoreká prvá dáma obce, kde sa slávna speváčka pred 51 rokmi narodila. Za najprekvapivejším telefonátom, aký kedy starostka mala, sa skrýval jednoduchý dôvod – Marika sa osobne poďakovala za udelenie titulu čestný občan obce a za tucet ruží, ktorý jej starostka s obecnými poslancami poslala do Bratislavy k septembrovým narodeninám prostredníctvom kuriéra.
 „V prvom momente som neverila, že to je Marika. Myslela som si, že si tým tenučkým hláskom niekto zo mňa strieľa.“ S odstupom času sa smeje nad tým, ako bezradne stála v banke a nevedela, či sa skôr venovať peniazom, čo jej práve dávali, alebo rozvíjať dialóg so slávnou rodáčkou, o ktorej je známe, že zo svojho súkromia v petržalskom byte už roky nevychádza. 

Pôsobila optimisticky

Príležitosťou na udelenie titulu čestného občana pre Mariku boli oslavy 440. výročia prvej písomnej zmienky o Turanoch nad Ondavou. „Každý sa rád pochváli tým, čo mu je blízke, a my Mariku stále máme za svoju,“ vraví Viera Pundžáková. „Samozrejme, že sme ju pozývali aj na slávnosti v obci, ale s vedomím, že na východ republiky zrejme nepríde,“ vysvetľuje starostka.
Speváčka na získanie čestného občianstva reagovala podľa nej natešene: „Pôsobila veľmi optimisticky. Povedala, že sme ju ocenením milo prekvapili a že by do Turian bola určite prišla, no zdravotný stav jej to teraz nedovoľuje.“ Tento dôvod  v Turanoch pochopili všetci. Aj poslanci, ktorí sa pôvodne chystali odniesť ocenenie rodáčke do Bratislavy osobne. K Marike tak plaketa potvrdzujúca čestné občianstvo putovala poštou v balíku.
Marika bola v Turanoch naposledy v apríli 1989, keď jej zomrela mama Margita. Z jej blízkych tam žije už iba brat Dušan.    

Autor: MILAN GREJTÁK

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Natešená Marika
MILAN GREJTÁK