Tip redakcii
 

(Ne) sympatický darebák: Film o Escobarovi je príťažlivý nielen pre mužov, ale aj pre ženy

To, že ženy priťahujú zlí chlapci, dokumentuje aj príbeh novinárky, ktorá sa zamilovala do kolumbijského narkobaróna.

20. júna 2018, 20:00
Filmová scéna, keď
charizmatický Pablo
Virgínii učaroval.

Filmová scéna, keď charizmatický Pablo Virgínii učaroval.

Autor: Profimedia.sk

Biografický triler Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný sa v origináli volá Loving Pablo. Vznikol totiž podľa knižky ženy, ktorá tohto gangstra milovala. Je tu preto vykreslená nielen krutá tvár surového vraha a vládcu kokaínového impéria, no aj jeho animálna príťažlivosť, ktorej táto televízna kráska podľahla. Najmä keď jej batožinu plnil kotúčikmi bankoviek a ona sa mohla po lakte prehŕňať v šperkoch od Cartiera a šatách od Diora.

Kráska a alfa samec

Práve preto, že film vznikal podľa spomienok milenky, je príťažlivý nielen pre mužov, ktorých zaujíma drogová mafia a politická korupcia, ale aj pre ženy. Hoci je v ňom zopár extrémne brutálnych scén, ktoré zrejme prečkajú so zatvorenými očami, je to zaujímavá štúdia vzťahu sebavedomej krásky a alfa samca. Najmä v podaní manželskej dvojice Penélope Cruzovej a Javiera Bardema.

Zločincove dve tváre

Escobar je tu naozaj zobrazený z oboch strán. Ako tučná ľudská beštia, slizký politik, ktorý korumpuje všetkých naokolo, zvrhlík a vrah, ktorý si sám postaví prepychovú basu, kam s ním chodia hrať futbal najväčšie svetové futbalové hviezdy a kde si užíva s prostitútkami. No je to aj milujúci otec, ktorý robí synovi protidrogovú osvetu, a manžel, čo miluje svoju ženu, aj keď ju podvádza na každom kroku. Miluje aj Virginiu, aj keď ju jeho pätolizači majú nonstop v hľadáčiku.

Strach

Práve túto nejednoznačnosť skvele vystihol Bardem, ktorý s latexovými podbradkom nepôsobí len odpudivo, no dáva Escobarovi aj mužný rozmer, takže nie je ťažké pochopiť, že boli ľudia, ktorým imponoval. Film je však aj štúdia o strachu. O tom, ktorý sa dostavil, keď Pablo nad Virginiou prestal držať ochrannú ruku a prenechal ju tým, ktorí ju nenávideli. Aj štúdia strachu Pabla, keď sa okolo neho začne sťahovať slučka. No hlavne je tento príbeh šokujúcim mementom, kam až korupcia vo svete a politike môže zájsť.

Autor: br

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
(Ne) sympatický darebák: Film o Escobarovi je príťažlivý nielen pre mužov, ale aj pre ženy
br