Tip redakcii
 

Pole dance je nový trend aj pre mamičky. Mala by to vyskúšať každá zdravá tehuľka!

Pomáha k peknej a zdravej figúre.

05. júla 2018, 00:05
Vyskúšajte si aj vy Pole dance.

Vyskúšajte si aj vy Pole dance.

Autor: profimedia.sk

Pole dance je nový druh cvičenia pre ženy, ktorý si postupne získava množstvo fanúšikov. Svoju základňu si upevňuje aj na Slovensku, a to najmä vďaka faktu, že pri cvičení si dokážete dokonale vytvarovať postavu a k tomu si vychutnať množstvo zábavy. Kombinácia, ktorá v sebe snúbi tanec a gymnastiku, nie je vhodná len pre mladé dievčatá, ako by sa mohlo zdať, ale aj pre tehotné, mamy a dokonca aj oteckov či malé deti.

More výhod

Minimálne na prvý pohľad je pole dance netradičný. Vo svete je rovnako uznávaný ako valčík či salsa. Cvičenie pozostáva z gymnastiky na zvislej tyči, vďaka čomu si posilníte svalstvo na celom tele, zlepší sa vaša koordinácia a flexibilita. Bonusom je zvýšené sebavedomie a navyše sa budete cítiť oveľa viac sexy. Hoci je cvičenie pomerne náročné, rozhodne nejde o drinu. Základom je uvoľnenie sa od každodenných starostí a stresu spojené s množstvom zábavy.

Neobmedzuje

Nový rozšírený trend jednoznačne nie je len zábavou pre tínedžerky či mladé ženy. Ide o ideálny spôsob, ako sa udržať v kondícii aj počas najkrajšieho obdobia v živote ženy - teda tehotenstva. Pokiaľ to zdravotný stav dovoľuje, nemusí sa budúca mamička vzdať svojich športových koníčkov a pohybu len pre rastúce bruško. Jedným z menej známych pozitívnych účinkov tohto pohybu je, že môže byť prínosný práve v období očakávania prírastku do rodiny. Cvičením sa totiž minimalizujú bolesti v oblasti krížov, posilňuje sa chrbtové a brušné svalstvo, čo umožní žene menej bolestivý a hladší priebeh pôrodu.

V čom je čaro?

Veľa odborníkov na body-building sa zhoduje, že ide o jedno z najlepších silových a kondičných cvičení. Pomáha totiž rýchlo spaľovať kalórie. Výsledok je výrazný úbytok hmotnosti a vyformované telo. Okrem postavy navyše posilňuje aj psychiku a sebavedomie a odbúrava nadbytočný stres. K výhodám pole dancu patrí, že tento spôsob pohybu je veľmi variabilný. Ide o cvičenie, ktoré využíva okrem spomínaných gymnastických prvkov aj silové prvky či akrobaciu. 

Pozitíva

Jednou z výhod je variabilita samotných cvikov. Ide o pohyb, ktorý nezažijete pri žiadnom inom cvičení a vďaka tomu si odnesiete celkom iný zážitok z hodiny. Tyč je iba nástroj a je na každom, aké prvky si do svojho pohybu na nej zaradí. „Je to cvičenie, šport a tanec v jednom,” vysvetľuje Lucia Vargová, pole dance trénerka.

Vhodné aj pre mužov a deti

Hoci to znie dosť nepravdepodobne, ale pole dance je vhodný aj pre mužov či malé deti, ktoré si z cvičenia odnesú skvelý zážitok a navyše si „vybijú“ prebytočnú energiu. Na Slovensku sa v tomto smere dokonca usporadúvajú aj celoštátne súťaže pre najmenších.

Momentálne sa nájde aj veľa mužov, ktorí si zaraďujú Pole Fitness do svojho cvičebného programu. Celkovo je tento druh pohybu vhodný pre všetky vekové kategórie.

Príprava a oblečenie

Pred začiatkom hodiny je potrebná približne desaťminútová rozcvička na zahriatie. Po cvičení je zasa vhodný strečing. Počas rozcvičky sa odporúča mať na sebe dlhé legíny, tričko a ponožky. Na samotné cvičenie napríklad tričko, tielko, športový top a krátke nohavice. Cvičí sa naboso alebo v špeciálnej obuvi.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že tanečnice pole dancu si vychutnávajú, keď sa môžu okolo tyče vlniť polonahé, ale pravda je, že to má praktické dôvody. „Keďže povrch tyče je z lešteného kovu (nerezová oceľ - antialergická, chróm, mosadz), na ktorom sa oblečenie šmýka, aby ste sa na tyči udržali, je potrebný priamy kontakt s pokožkou tela,” konštatuje Daniel Krížik, ktorý je spolumajiteľ obchodu s oblečením určeným pre tento šport.

 

 

 

 

Autor: Gr

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Pole dance je nový trend aj pre mamičky. Mala by to vyskúšať každá zdravá tehuľka!
Gr