Tip redakcii
 

Vyrobiť Star Wars je už pomaly také drahé, ako vyzbrojiť skutočnú armádu

Novinka Solo: Star Wars Story sa do dejín zapíše ako najdrahší film ságy. Stál totiž 250 miliónov dolárov, čo je dosť aj na filmový biznis.

30. mája 2018, 14:00
Delegácia Star Wars v Cannes.

Delegácia Star Wars v Cannes.

Autor: Saturn, Profimedia.sk

Môžu vraj za to nielen nákladné triky, ale aj výmeny režiséra a pretáčanie hotových scén.Oscarový režisér Ron Howard totiž nastúpil do práce, keď sa už film štyri mesiace nakrúcal. Pôvodných režisérov štúdiá vyhodili, keď sa snažili vyrobiť komédiu v duchu Strážcov galaxie. Producenti však o takéto experimenty nemali záujem a vzhľadom na davy skalných fanúšikov sa rozhodli staviť na istotu. Najmä keď je tu „nový“ Harrison Ford (75). Herca, ktorý už predsa len nemá vek akčného hrdinu, nahradil Alden Ehrenreich (28). Jasné, že kým si na neho ľudia zvyknú a prestanú porovnávať, trochu to potrvá. Napriek tomu ohlasy na film sú od začiatku zväčša kladné.

Starí poradili

Iste sa páči aj preto, že starí bardi nedali od novinky ruky preč. Režisér George Lucas, ktorý pred štyridsiatimi rokmi Hviezdne vojny stvoril a celú značku predal v roku 2012 štúdiu Disney, vraj spravil výnimku a prišiel sa pozrieť na nakrúcanie. Pôvodne na chvíľu, napokon tam strávil niekoľko hodín, keďže režisér je jeho kamarát. A poradil aj Harrison Ford, ktorý stvárnil Hana Sola v pôvodnej trilógii a v siedmom diele v roku 2015. Hoci posledné roky netajil, že Sola má už plné zuby, súhlasil pohovoriť si s mladým nasledovníkom. „Mám vám povedať, že mi povedal všetko, čo potrebujem vedieť, ale že to nesmiem povedať nikomu ďalšiemu,“ vtipkuje Ehrenreich, ktorý v Star Wars dostal doposiaľ najväčšiu príležitosť svojej kariéry.

Autor: br

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 
 
Vyrobiť Star Wars je už pomaly také drahé, ako vyzbrojiť skutočnú armádu
br