Tip redakcii
 

Tri smrtiace šípy lásky: Peniaze, istota a deti

Na začiatku vzťahu, v čase najväčšej zamilovanosti si neviete predstaviť, že by vám človek po vašom boku mohol niekedy liezť na nervy.

30. júla 2018, 18:00

Autor: profimedia.sk

Pomaly však začíname ružové okuliare odkladať a okrem nášho partnera, vidíme inak aj kopec ďalších vecí v našom živote.  

Najväčšie nástrahy vo vzťahu sú rodinná kasa, stereotyp a taktiež aj deti. 

1. Peniaze

Každý si do vzťahu nesie model svojej rodiny. A teda môže mať o hospodárení celkom inú predstavu ako partner. Najhoršie je keď sa stretnú dva protiklady - jeden ráta každý cent, teší sa, keď sa peniaze kopia a druhý je bohém a rád si užíva život.

Ešte v začiatkoch spoločného bývanie je celkom dobré zaviesť si spoločnú kasu na výdavky v domácnosti. Spoločne si sporiť na dovolenku, televízor alebo novú páčku. Podstatné je, aby každému zostalo vreckové na jeho aktivity a stretávanie sa s kamarátmi. Aj tomu, ktorý zarba menej.

2. Dieťa

Nech to znie akokoľvek necitlivo, jednoducho nie všetci partneri sa dokážu vysporiadať s týmto druhom partnerského trojuholníka. Hoci obaja túžia po dieťati, s blížiacim sa termínom pôrodu budúcim rodičom začína dochádzať, že už nebudú zodpovední iba sami za seba. Zatiaľ čo žena pred svojim bruškom neutečie, chlap môže svoje obavy zo zlyhania chodiť zapíjať s kamarátmi do krčmy, alebo sa ich zbavovať pri športe. Ideálne je, ak si to partneri vedia hneď na začiatku vydebatovať a vzájomne sa podporiť. 

Zuzana s Braňom spolu chodili asi deväť rokov. Ich vzťah im každý závidel, boli dvojica na pohľadanie. Vždy sa zhodli na dovolenke, do čoho investujú peniaze, na aký film pôjdu do kina a dokázali sa spolu smiať hodiny. Ďalším logickým krokom v ich živote bola svadba a o tri roky sa narodil aj naplánovaný Šimonko.

Keď Zuzana nastúpila po trojročnej materskej do práce a Šimon začal chodiť do škôlky, na súde už ležali rozvodové papiere. Zistila, že je milovaný Braňo mal frajerku a nešlo iba o úlet.  
Menej pozornosti od manželky, ktorá sa venovala dieťaťu, výkyvy nálad, ktoré Zuzana neskôr priznala, sa podpísali pod to, že Braňo už nemal potrebu žiť so svojou rodinou. Túžba po slobode, ktorú opäť zažil pri milenke bola silnejšia. No aspoň finančne nenechal Zuzanu a Šimona v štichu. 

Problémy nastávajú aj z toho dôvodu, že žena prestáva byť pre muža rovnocenným partnerom. Jej svet sa zúži na behanie okolo dieťaťa a kontakt s realitou už nie je taký, ako predtým. 

3. Istota

Vážnou hrozbou pre vzťah je aj stereotyp. Keď sa aj spoločné zážitky stanú rutinou. Cez týždeň je to práca, povinností okolo domácnosti a cez víkend povinný rodinný obed, alebo prechádzka. Istota vo vzťahu zabíja vzťah. Stráca sa aj potreba partnera prekvapovať, vymýšľať niečo nové a byť pre svojho muž alebo ženu výnimočný. 

Preto si ustrážte romantiku a stále spolu niečo zažívajte, nie len prežívajte.

Autor: ma

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Tri smrtiace šípy lásky: Peniaze, istota a deti
ma