Tip redakcii
 

Dominika Mirgová ide s váhou dole! Prezradila nám recept a komu vyhlásila chudnúcu vojnu

Dali sa nahovoriť na poriadnu výzvu.

25. novembra 2018, 17:00
Najprv podstúpili 
 odobratie
 krvi a testy telesnej 
 výkonnosti.

Najprv podstúpili odobratie krvi a testy telesnej výkonnosti.

Autor: Archív D.M, Archív L.Š.

O vizážistke Lussi, ktorá pre Šarm natáča kozmetické rady pre našu internetovú stránku, sme už písali. Jej umelecký rukopis miluje viacero tvárí slovenského šoubiznisu a jednou z nich je speváčka Dominika Mirgová. Lusii považuje za svoju dvornú vizážistku. Dievčatá, ktoré sa mimochodom aj na seba veľmi podobajú, sa však v poslednom čase stretávajú čoraz častejšie. A nie je za tým len líčenie.

Chudnúci tandem

Lussi a Dominika sa rozhodli spoločne schudnúť, ale zároveň aj súperiť, ktorá bude úspešnejšia. „Nápad vzišiel od jednej kozmetickej firmy. Navrhli nám wellness challenge, teda wellness výzvu, pretože v ponuke majú veľa produktov ako doplnky výživy, polievky, shaky, vitamíny… Dohodli sme sa, že nahovoríme Dominiku, keďže s ňou spolupracujem a sme si blízke aj v súkromí, aby sme sa na to dali a začali chudnúť a vzájomne sa podporovali a kontrolovali,“ vysvetlila nám Lussi. Dominika súhlasila aj preto, že chystá veľké novinky. „Váha je môj problém už dlhé roky. Raz som hore a raz dole, tak som takúto ponuku privítala a bojujeme už tretí týždeň. A každý týždeň ide kilo dole!“ teší sa.

„S Lussi sa bombardujeme a kontrolujeme. Nie je to diéta na týždeň, ale chceme to brať ako životný štýl. Nejde mi o to, aby som schudla dvadsať kíl, chcem sa cítiť lepšie a byť sexi mama. Chystám nový album a chcem urobiť rekonštrukciu nielen piesní, ale aj stylingu, a preto sa mi to hodí. A teším sa, že som zapla opasok o dve dierky viac,“ smeje sa natešene.

Smútok za suši a majonézou

Dievčatá to vzali dôsledne: „Prvé kroky smerovali k výživovej poradkyni Zuzke Liškovej, ktorá sa najprv oboznámila s našimi stravovacími návykmi, aké jedlá máme rady a spravila prvé merania. Hneď nato nasledoval odber krvi, aby sa zistilo, v akom stave je naše telo, čo zvládneme a čo, naopak, nesmieme. Podrobná analýza ukázala aj to, do akej miery máme rozhodený metabolizmus a na základe všetkých meraní nám nastavili stravovací plán. Ten máme s Domi takmer identický, keďže máme rovnakú výšku, váhu a iba trochu odlišné pomery svalov. Základné ,hlavné‘ jedlá sú tri denne s päťhodinovým odstupom a v jedálnom lístku je viacero pravidiel, ktoré treba dodržiavať,“ hovorí Lussi.

Ak sú dievčatá hladné, majú, samozrejme, povolené prerušiť päťhodinovú pauzu a zajesť hlad niečím malým. A v jedálnom lístku majú ovocie aj chlieb, ale len ražný. Lussi vraj robí najväčší problém jesť pravidelne a zjesť celé porcie alebo ju prepadne chuť na zakázané potraviny. Najviac jej chýba suši a Dominike zase majonéza.

Denný jedálny lístok:

Začiatok bol dvojdňový detox – dva dni zelenina alebo ryža, alebo zemiaky v konkrétnom množstve pre každú, na raňajky, na obed aj na večeru. Dnes jedia na raňajky 30 g ovsených vločiek, wellness shake miešaný s vodou a jablko alebo ovocie.
Obed – 125 g zeleniny a 120 g mäsa/ryby
Večera – 125 g zeleniny a buď mäso, ryba, alebo syr, prípadne huby. To sa bude opakovať niekoľko týždňov.

Autor: Gr

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Dominika Mirgová ide s váhou dole! Prezradila nám recept a komu vyhlásila chudnúcu vojnu
Gr