Tip redakcii
 

Najznámejší senzibil socializmu Anatolij Kašpirovskij si nedá pokoj so zázrakmi. Celému svetu liečil nos

Čo si o liečení energiou na diaľku myslí vedec zo Slovenskej akadémie vied?

04. septembra 2018, 10:05
Za sovietskych čias bol veľko celebritou, ktorá mala priestor v štátnej televízii.

Za sovietskych čias bol veľko celebritou, ktorá mala priestor v štátnej televízii.

Autor: internet

Koncom osemdesiatych rokov minulého storočia si milióny ľudí v bývalom Sovietskom zväze sadali k televízorom, aby sa dali liečiť. Zdravotných problémov ich na diaľku, pomocou slova, zbavoval populárny „špecialista na psychologické liečenie“ Anatolij Kašpirovskij (79) – šírili sa správy o tom, že zbavil ľudí cukrovky, nádorov, osteoporózy, poškodenia srdca a iných vážnych diagnóz. Vypredával celé štadióny, ľudia v dôsledku jeho slov dokonca padali a aj padajú dodnes na podlahu.

Kašpirovskij nie je žiaden laik. V roku 1987 bol tento vyštudovaný lekár dokonca psychoterapeutom sovietskych atlétov. V roku 1995 odišiel do USA, ale permanentne sa vracia aj do Ruska aj na Ukrajinu.

Lieči v nemocniciach

S tým, čo nazýva liečením, rozhodne neprestal. Portál kp.ru priniesol správu, že v New Yorku dodnes zarába – nevypredáva síce už štadióny, ale zo svojej schopnosti presvedčiť ľudí, že im pomáha, žije veľmi slušne. V newyorskej nemocnici napríklad za peniaze ponúkal psychologické seansy.

Minulý rok dokonca uskutočnil „bezprecedentnú psychologickú akciu – celosvetovú dištančnú korekciu nosa zameranú na obnovenie normálneho dýchania a zbavenia od chrápania.“ Kašpirovskij cez svoju webovú stránku oznámil: „Fantastické je, že sa okamžite, behom troch minút zbavia problémov tisíce ľudí, ale nemusia sa so mnou nijako kontaktovať vizuálne, sluchovo ani cez počítať či televízor.“ A čo bolo treba urobiť? Ktokoľvek na svete, kto sa 29. júna o 19.30 newyorského času poležiačky alebo posediačky tri minúty sústredil na hocijaký predmet pred sebou, bol zbavený problémov s dýchaním nosom. Aby bola akcia úspešná, odporúčal nechytať si nos hodinu predtým a šesť hodín potom.

Podobným spôsobom liečil ľudí s vrodenými chybami srdca.

Kašpirovskij sľúbi čo len chcete: „Liečim bez bolesti a veľmi rýchlo – odstránenie alergie, zlepšenie zraku, a aj dokonca aj mením farbu očí. Alebo mandle – sedí v sále päťsto ľudí, z toho polovica detí, ktoré čaká operácia. Poviem im, aby sa pozreli do zrkadla na mandle. Zapnem hudbu, seansa trvá tri minúty. Opäť sa pozrú do zrkadla a u nejakého percenta ľudí úplne mandle zmizli. Nie u všetkých, asi u 80 percent, ale počas troch minút! Podobne sa dajú odstrániť aj jazvy na koži...“ Na otázku, či vie dať nejakú garanciu, odpovedá otázkou: „Keď si kúpite v lekárni liek, kto vám dá garanciu, že vám pomôže? Ja nepoužívam hypnózu, nepresviedčam ľudí, aby vo mňa verili. Kto som, aby vo mňa verili? Naopak, ja verím v ľudí,“ dodáva. Keďže sú v Rusku dnes zakázané masové akcie liečiteľov a mágov, prispôsobil sa aj Kašpirovskij. Prestal s masovou hypnózou, teraz jednoducho organizuje filozoficko-ozdravné besedy a stretnutia...

Anatolij Kašpirovskij je rozvedený. V jednom z interview povedal:  "Ak si budem brať nejakú ženu, tak takú, ktorá môže nosiť prívlastok bohyňa. Pretože aj ja sa pre ňu stanem bohom." Z reakcií žien, ktoré píšu na youtube pod videá s Kašpirovským je jasné, že nejedna by ho chcela mať doma.

Čo si myslí odborník zo SAV?

Čo si myslí Mgr. Martin Plávala z Matematického ústavu SAV o teórii liečiteľov, že dokážu aj na veľké diaľky vyslať energiu, ktorá navyše lieči?

„Všetky seriózne vedecké štúdie, s ktorými som sa stretol, vyvrátili možnosť, že by bol človek schopný niečoho podobného. Snahy pozorovať niečo také sa skončili neúspechom. I keď sa vyskytla nejaká hypotéza, keď sa dáta zanalyzovali, ukázalo sa, že nie je platná.

Energiu však je, samozrejme, možné prenášať. Vezmime si napríklad laser, ktorým dokážeme zohrievať hrniec s vodou a prenášať tým energiu. Nevidel som však človeka, ktorý by vedel strieľať laserové lúče. Pri veľkých vzdialenostiach však môže byť problém už len presne zamieriť, nieto ešte poslať.

Väčšinou, ak niekto tvrdil, že mu liečiteľ pomohol energiou, bol za tým placebo efekt. Odbúranie stresu môže mať totiž na telo veľmi dobré účinky.

Spomeňme si na boom liečby magnetmi a magnetickými náramkami. Ich propagátori tvrdili, že ich efekt je založený na základoch fyziky, ale magnety mali tak zanedbateľnú silu, že neboli schopné žiadneho efektu.

Podobne aj keby bol človek schopný vyprodukovať nejakú energiu, okolo nás existuje toľko Wi-Fi vysielačov a rádiovysielačov, že by to bolo s nimi porovnateľné, ak nie zanedbateľné.“

Autor: KAČ

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Najznámejší senzibil socializmu Anatolij Kašpirovskij si nedá pokoj so zázrakmi. Celému svetu liečil nos
KAČ