Tip redakcii
 

Prečo tieto ženy vyzerajú božsky? Pijú olej a jedia vývar z kostí

Už roky majú náš obdiv, páči sa nám ich postava aj pokožka. Skúste dať na ich rady a budete obdivovať aj samy seba.

17. marca 2017, 11:00
Speváčka je v prezentovaní
zdravého životného
štýlu jedna z najvýraznejších.
Témou, ako byť fit, sa Dara
Rolins zaoberá už roky.

Speváčka je v prezentovaní zdravého životného štýlu jedna z najvýraznejších. Témou, ako byť fit, sa Dara Rolins zaoberá už roky.

Autor: instagram

Máte pocit, že by ste si s príchodom jari mali očistiť telo a dopriať mu detox? To nie je zlý nápad. Jarná očista totiž naštartuje metabolizmus a spolu s pevnou vôľou a pohybom dosiahnete aj dobrú náladu a lepšiu figúru.

Rozvádzajúci sa Andy Kraus: Prekvapivé slová o nevere

Zmeňte to hneď!

Zdravá strava a fungujúce spaľovanie sú dôležité aj pre známe ženy, ktoré svoje tipy na štíhle a zdravé telo vôbec netaja. Skôr naopak, Dara Rolins (44), Simona Krainová (44) a ich hollywoodska rovesníčka Gwyneth Paltrowová (44) vedia na nich celkom dobre zarobiť. Čo robíme inak ako ony, keď sa nám stále nedarí chudnúť? Väčšinou nám chýba pevná vôľa! 

Vyrobte si z pleti porcelán za pár sekúnd

Ruku na srdce, vždy je jednoduchšie obdivovať niekoho v časopise z gauča, ako sa postaviť a ísť na sebe makať. Zmeňte to, ale nie zajtra, hneď – to radí všetkým svojim fanúšičkám aj Dara Rolins (44).

Detox podľa Dary

Speváčka je v prezentovaní zdravého životného štýlu jedna z najvýraznejších. Témou, ako byť fit, sa Dara Rolins zaoberá už roky. Prečo sa neinšpirovať niekým, kto už vyskúšal takmer všetko? Základom je vytrvalosť, sebadisciplína a netýrať sa diétami. Podľa speváčky by ste mali prestať rátať kalórie a zaoberať sa viac zložením stravy.

Petra Polnišová exkluzívne prehovorila o tom, ako zvláda krízu vo vzťahu

Čo robiť:

  • Cez deň si servírujte bielkoviny – dusené mäso, nedá dopustiť na vývar z kostí a môžete si dopriať aj vajíčka. n Večer si dajte sacharidové jedlo so zeleninou a dobré tuky. Podľa Dary to môžu byť bataty s maslom, avokádový šalát…
  • Zároveň dodáva, že zo sacharidov sa najlepšie trávia spomínané bataty, ryža basmati aj dyňa.
  • Bez pravidelného pohybu to nepôjde, ten nás bolí asi najviac. Ale keď sme sa už na to dali, zvládneme aj nejaký tréning. Ozaj, vyskúšali ste už trampolíny? Je to jeden z tých športov, pri ktorom sa zabavíte, ušetríte kĺby a naštartujete spaľovanie. Ale pohyb znamená aj rýchlu chôdzu, aspoň hodinu každý večer, je to lepšie, ako sedieť pri telke.

Darin tip na rýchlovku

Týka sa najmä sviatkov, keď necvičí a naberie nejaké to kilo navyše.
Raňajky:
Smoothie – 200 ml kokosovej vody, 1 lyžica proteínu, pol hrnčeka bobúľ (čučoriedky, maliny, ríbezle, ostružiny, 1 lyžica semienok chia alebo drvených ľanových semienok
Obed:
ryža so zeleninou
Olovrant:
ovocie alebo raw tyčinka
Večera:
zeleninový šalát s ovčím syrom, špenátové listy, uhorka, rajčina, mrkva, pol jablka alebo hrušky, ovčí alebo balkánsky syr, 1 vajce na spôsob volského oka, extra panenský olivový olej, citrón, balzamový ocot, soľ – Dara má rada himalájsku

Čítajte viac

Kosti s octom

Okrem Dary Rolins nedá na vývar z kostí dopustiť ani hollywoodska hviezda Gwyneth Paltrowová (44). Mali by ste ho variť niekoľko hodín na miernom plameni. Do vody pridajte jablčný ocot a pokojne aj zeleninu, ktorú však strážte, aby sa nerozvarila. Dbajte na to, aby boli kosti po celý čas zaliate vodou. Takýto vývar je bohatý na kolagén a dodáva pokožke pružnosť. Polievku by ste mali piť dvakrát do týždňa celý deň do siedmej večer. Porcie si rozdeľte na šesť dávok. V ostatné dni jedzte mäso, veľa zeleniny a doobeda ovocie.

Detox podľa Simony

Aj Simona Krainová (44) vyráža dych svojou vizážou a dokonalými krivkami. Na to, čo je, si dáva pozor, teda väčšinou. Na jej instagramovom konte sa objavujú aj fotografie, kde si pochutnáva na pizzi a zapíja ju kolou. Keby to však patrilo k jej pravidelnej strave, určite sa nemôže pýšiť plochým bruškom. Bývalá modelka vraj nezačne deň bez troch decilitrov teplej vody, do ktorej si odšťaví polovicu citróna. T

ento drink si dopraje aj počas dňa a podľa nej je to najlepší spôsob detoxikácie. Tuky, ktoré prijmeme v strave, sa vďaka teplej vode rýchlejšie odbúravajú. Keď sa postavila pred fotobjektív po prvýkrát po prvom pôrode, blondínka fičala na kúre, respektíve nápoji, ktorý vraj nechutí úplne najlepšie: javorový sirup, palmový olej, šesť citrónov a čili zmiešate s vodou a popíjate celý deň.

Bude vás zaujímať

Autor: MA
 


 

Vaše diétne tipy

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

To najlepšie z kúpeľní! Pripomeňme si intímne triky najkrajších Sloveniek

Po celý rok vám známe krásky prezrádzali triky pre krásne telo, pleť a vlasy....
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.