Tip redakcii
 

Rudo urobil pred svadbou to, čo robia budúce nevesty. Životnú zmenu si nevie vynachváliť!

Keď sa dnes už manželov Kučákovcov spýtate, kedy sa dali dokopy, Rudo okamžite vysype presný dátum 27. 3. 2007.

28. októbra 2017, 15:00
Pôvodne chceli iba malý svadobný obed a nevesta jednoduché šaty. Nakoniec
prišla stovka hostí a Ivana sa postavila pred oltár v riadnej svadobnej róbe.

Pôvodne chceli iba malý svadobný obed a nevesta jednoduché šaty. Nakoniec prišla stovka hostí a Ivana sa postavila pred oltár v riadnej svadobnej róbe.

Autor: Archív R.K.

 Väčšinou sa pred sobášom vrhajú na diéty budúce nevesty. V prípade Ruda Kučáka (34) z relácie Extrémne premeny Slovensko to bol práve on, ktorý sa rozhodol vyzerať vo svadobnom obleku bezchybne. Ale hlavne na svadobnej fotografii, na ktorú sa bude pozerať celý život. „Keď sme sa s Ivankou zoznámili, už som bol veľký, mal som asi stošesťdesiatpäť kíl,“ spomína schudnutý športovec.

Jeho Ivanka však tehličky na bruchu u svojho partnera ani nehľadala. Väčšmi než dokonalé telo preferovala príjemný prejav a najmä zmysel pre humor. Iskričky v očiach vraj mal, aj keď mal stopäťdesiat kíl. Vďaka veselej povahe a bezprostrednosti sa napriek kilám pred svetom neskrýval. „Vždy som mal šťastie, že som mal okolo seba dobrých ľudí, ktorí ma neodstrkovali preto, lebo som bachroš. Ale aj keby sa to stalo, doma som vždy mal a mám svoju lásku, ktorá vytvára pokoj a harmóniu. Je veľmi dôležité mať pri sebe niekoho, kto vás miluje. Dáva vám to viac sily,“ takéto krásne vyznanie venoval manželke Ivane. Nikdy od nej nepočul žiadne ultimáta ohľadom chudnutia, jediné, čoho sa Ivana bála, bol zhoršený zdravotný stav práve pre obezitu.

Chápem komplexy tučných

Väčšina obéznych ľudí sa zacyklí v prejedaní aj preto, lebo zajedá smútok a depky z hmotnosti. „Keď je človek väčší, nerád sa ukazuje. Ja som mal šťastie, pretože som bol športovo založený a vyrastal som v kolektíve. A ako som už spomínal, nikdy ma nikto neodstrčil len pre kilá navyše. Dokážem sa však vcítiť do ľudí, ktorí mali omnoho viac kíl a skrývali sa, nechodili medzi ľudí a jedli ešte viac. Naozaj je to ťažké,“ konštatuje.

Aj veselý Rudo sa občas musel popasovať s ťažkými chvíľami, ale náznaky sebaľútosti rýchlo zahnal športom. Nedokázal však zahnať takzvané opušťáky v podobe čokolády, veterníka či sladkého nápoja. „Keď ukazovali v televízii tie moje ,opušťáky‘, musím sa priznať, že ich bolo viac. Som rád, že tam dali aspoň tieto,“ smeje sa Čadčan. Tvrdí však, že hrešil s rozumom. „Napríklad som sa nenapil koly, ale dal som si dva keksíky, v ktorých je oveľa menej cukru. Stále tvrdím, že keď tvrdo makáte, môžete si dať, čo chcete, a nič sa nestane. Naozaj funguje jednoduchá rovnica – vyšší výdaj ako príjem. Hoci tréner so mnou veľmi nesúhlasil. Ale nedávam nikomu návod, každý je iný a nie každý sa vie naozaj zaťať a zamakať. Aj ja som to prepískol, keď som na jednom vážení mal o vyše kila viac,“ priznáva.

Sám som to nedokázal

Rudo je vášnivý hokejbalista, aj napriek tomu, že miluje pohyb, sa však dokázal vyjesť na stoosemdesiat kilogramov. Ako sa mu to podarilo, hoci športoval? „Takisto som sa nad tým zamýšľal. Keď som išiel každú sobotu alebo nedeľu na zápas, nevedel som si predstaviť, že raz nebudem hrať. Hokejbal bol u mňa vždy na prvom mieste. Lenže keď som bol trochu väčší, zrazu som vynechal jeden zápas, potom ďalší a ďalší. Začalo sa mi ťažko hrať. Prišla do toho aj druhá práca, zobral som si totiž úvery a potreboval som ich platiť. Ale nebudem sa vyhovárať na robotu, keďže som mal toľko kíl, bol som menej obratný, bál som sa, že sa zraním a nebudem môcť zarábať,“ priznáva. „Čím ste väčší, tým menej športujete, pretože nevládzete. Už len pri chôdzi vás bolí chrbát. Šport som odsúval, ale stravovacie návyky mi ostali. Takže som pribral ďalších dvadsať kíl. Postupne to išlo hore,“ opisuje situácie, do ktorých sa už nechce vrátiť. Jeho pokusy o chudnutie sa vždy skončili fiaskom. Na tri mesiace sa vedel zaťať, schudol dvadsať kíl, no nikdy mu to dlho nevydržalo a pribral naspäť tridsať.

Záverečná párty

To by nebol Rudo, keby svoje účinkovanie v šou nezavŕšil svojsky. Počas vysielania dielu Extrémnych premien, kde účinkoval, urobili s manželkou Ivanou veľkú párty. Z televízie si na pamiatku zobral aj plagát, kde má svojich stoosemdesiat kíl zvečnených v nadživotnej veľkosti. Občas si vďaka nemu pripomenie, aký už nikdy nechce byť. „Keď sme to pozerali v telke, pekne sme ho vyrolovali a mali ho v obývačke. Bola to veľká zábava,“ zhodujú sa manželia. Rovnako veselo vraj vyzerala aj ich nedávna svadba. „Sme spolu desať rokov, takže to pre nás bol iba papier, ale na druhej strane, je to pekné spečatenie našej lásky. Najskôr sme chceli iba malú svadbu, ale všetko, čo sme nechceli, sme nakoniec mali,“ smeje sa manželka Ivana. „Najskôr to mal byť iba malý obed, potom trošku väčší obed a nakoniec to bola párty so stovkou ľudí,“ dodáva. Okrem toho sa chceli vyhnúť aj tradičným svadobným zvykom, ktoré nakoniec aj tak absolvovali. Aj šaty si nevesta predstavovala v jednoduchšom, nenápadnom strihu. Znova bolo všetko inak. No ani jeden neľutuje. Svoj deň D si užili tak, ako si užívajú spoločný život.

Autor: Martina Korbašová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Chcete mať dokonalé krivky ako Lucia Mokráňová? Tu sú jej triky ako na to!

„Slovo nedá sa neexistuje! Všetko ide a nemusíte z domu vystrčiť ani nos....
 

Diéty celebrít: Soňa Müllerová, Zuzana Vačková aj Zuzana Plačková prezradili, čo u nich funguje

Aj vy sa poobzeráte pred zrkadlom, kým sa odhalíte na pláži? Hnať sa za dokonalosťou...
 

V Česku sa šíri panika, objavili sa tam komáre nakazené smrteľným vírusom. Treba sa báť aj na Slovensku?

Donedávna v našich zemepisných šírkach platili komáre len za otravný hmyz,...
 

Upečte si koláč v na grile! Nadýchaná bublanina sa NAOZAJ dá pripraviť aj nad pahrebou

Gril sa vám cez leto postará o štíhlu líniu. Pokojne si preto občas môžete...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Rudo urobil pred svadbou to, čo robia budúce nevesty. Životnú zmenu si nevie vynachváliť!
Martina Korbašová