Tip redakcii
 

SOS pre vlasy: Zmeňte slamu na hlave na krásnu zdravú hrivu!

Poradíme vám ako, po zime navrátiť korunu krásy do atraktívneho vzhľadu. 

03. apríla 2018, 10:30
Vráťte krásu a zdravie vašim vlasom.

Vráťte krásu a zdravie vašim vlasom.

Autor: Profimedia.sk

Polámané končeky, zničené, oslabené či padajúce vlasy. Aj taký šok zažíva po zime nejedna z nás. Zmeniť slamu na krásnu a zdravú hrivu však nie je až taký neriešiteľný problém. Stačí vedieť, ako na to.

Vďaka TOMUTO je krásna a plná energie: Budúca manželka Princa Harryho Meghan Markle odtajnila svoj jedálniček!

„Ak sú vlasy oslabené, padajú či veľmi pomaly rastú, určite je vhodné obohať jedálniček o vitamíny a minerály. Najmä sa odporúča jesť potraviny bohaté na zinok, prípadne užívať rôzne iné účinné látky, ktoré priaznivo vplývajú na vlasový folikul, napríklad aminexil alebo minoxidil,“ konštatuje dermatologička z bratislavskej kliniky zdravia a krásy MUDr. Edita Kaiserová.

Ruky preč od tváre! Jednoduché pravidlo pomôže vyhnúť sa TOMUTO problému

Pravdou však tiež je, že pre mnohé sú takéto preparáty, či ďalšie miešané kombinované preparáty s inými účinnými látkami nielen na báze čistého zinku, ťažké na žalúdok. Prípadne ich vôbec netolerujú. Moderná medicína ale pozná aj účinné liečby s priamym zacielením. „Napríklad vlasovou mezoterapiou sa dajú doplniť výživné látky priamo do dermy, čím sa dostávajú priamo k vlasovým folikulom, stimuluje sa rast nových vlasov, regenerujú sa vlasové cibuľky, podporuje sa mikrocirkulácia vlasovej pokožky a zlepšuje celkový stav vlasov, čím sa predchádza ich skorému vypadávaniu,“ podotýka doktorka. Veľkou výhodou je, že vlasová mezoterapia nezaťažuje žalúdok. Dá sa ňou úspešne liečiť aj androgénna alopácia, teda rednutie a vypadávanie vlasov, čo je častý problém najmä u mužov.

Budete prekvapení, čo všetko dokáže hrsť vlašských orechov denne! S vaším telom urobí zázraky

„Dnes sú už na trhu prístroje, ktoré dokážu zmerať s neuveriteľnou presnosťou počet vlasov, ich dĺžku, hustotu a vývojovú fázu vlasu od anagénu po telogén,“ podotýka MUDr. Edita Kaiserová. Vyživenie vlasovej pokožky sa následne robí aplikačnou pištoľou Vital Injector. Tá do pokožky hlavy vpraví rovnomerne a v malých dávkach účinné látky. V omladzujúcom kokteile pre vlasy môže byť buď čistá kyselina hyalurónová, ktorá okrem iného zlepší aj hydratáciu pokožky. Druhou možnosťou je zmes vitamínov skupiny B, peptidov, aminokyselín a kyseliny hyalurónovej. Prípadne treťou možnosťou je podávanie obohatenej krvnej plazmy, ktorá pokožku hlavy doslova revitalizuje. Vlasy sa postupne spevnia a spružnia a vráti sa im aj lesk. Ako odporúča dermatologička, najväčší účinok sa však dostaví pri viacnásobnom opakovaní, minimálne trikrát.

Zatočte s opuchom pod očami: Tieto recepty zaručene zaberú

Chcete sa zbaviť nežiadúceho ochlpenia a mať v lete hebkú pokožku? Teraz je najvyšší čas, aby ste to riešili!

 

 

Autor: RAJ

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
SOS pre vlasy: Zmeňte slamu na hlave na krásnu zdravú hrivu!
RAJ