Tip redakcii
 

Vďaka svojej svadbe vymyslela zdravší čokokrém. Tomuto odolá len málokto!

Martina Milichovská rozbehla chutný biznis.

04. augusta 2018, 13:00
Recept je jednoduchý.

Recept je jednoduchý.

Autor: Archív M.M.

Mladá východniarka vždy túžila podnikať, a tiež robiť ľuďom radosť dobrotami. „Mojím snom bolo vypekať cheesecaky. Napokon som si povedala, že začnem iným, zdalo sa, jednoduchším smerom a to možno aj vďaka mojej polovičke. Keď sme pripravovali svadbu, dlho som uvažovala nad tým, čo dáme svadobným hosťom ako pozornosť.

Chcela som niečo fakt originálne. Prvý plán bol, že im vyrobím čokolády so sušeným ovocím, ale to som si rýchlo rozmyslela. Kto by myslel na čokolády o piatej ráno pri odchode zo svadby. Začala som špekulovať a vymyslela som, že im ako darček dám malú fľaštičku s lahodným a zdravým lieskovcovo-čokoládovým krémom. Malo to zjavne úspech, keďže na svadobnom videu máme natočené zábery, ako sme ani nestihli prípitok a hostia už maškrtili,“ spomína Martina.

Chutí aj Pauhofovej

Recepty, ktorými sa inšpirovala, mali v sebe tony bieleho cukru, ale ona ho nahradila: „Použila som ryžový sirup, ktorý ma menej fruktózy a je podstatne zdravší ako cukor. Zavolala som si kamošov k sebe a dávala im chutnať rôzne varianty krému. Vyhral variant s ryžovým sirupom, krém je sladký, ale jemný a nie presladený.“

Martina napokon svoj svadobný nápad pretavila do biznisu. Zákazníkov si pritiahla aj tým, že si môžu etiketu vytvoriť podľa vlastných predstáv, môžu si vyžiadať akékoľvek nápisy, blahoželania, čokoľvek, čo len chcú. Myslí si, že aj vďaka tomu, si jej krém obľúbili aj veľké spoločnosti, ktoré robia objednávky vo veľkých množstvách a tieto krémy darujú ako darček napríklad zamestnancom, klientom.

„Mám radosť, pretože za tri mesiace sme predali vyše tisíc krémov. Na druhej strane je to veľká makačka. Robím to všetko sama, jedine manžel mi niekedy pomôže s výrobou. Neraz sa stalo, že sme išli deň a noc v kuse. Ale potom som sa veľmi tešila, keď sa ľudia na zdravých trhoch pristavili pri mojom stánku a vychvaľovali náš fajný krém. Aj mojej najobľúbenejšej herečke Táni Pauhofovej veľmi chutil. Myslím, že už viackrát odo mňa nakúpila,“ teší sa cieľavedomá brunetka.

Recept je jednoduchý: „Idú tam lieskovce, kokosový olej,
ryžový sirup, čokoláda a kakao. Nehrám sa na to, že je to
šialene bio a raw, ale nie je tam nič zlé, pretože aj čokoládu
kupujem veľmi kvalitnú a s nízkym obsahom cukru.“

 

Autor: Gr

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Vďaka svojej svadbe vymyslela zdravší čokokrém. Tomuto odolá len málokto!
Gr