Tip redakcii
 

Známej speváčke šaman zachránil život. Prečo takto skončila?

Marcella Molnárová (52) tvrdí, že ani v tomto veku sa nemusí v jedle obmedzovať. Stačí jej zdravý rozum. Nesprávne stravovanie ju takmer stálo zdravie.

07. septembra 2017, 13:00
Leto si užíva na korčuliach,
ale aj na bicykli.

Leto si užíva na korčuliach, ale aj na bicykli.

Autor: Michal Šebeňa

Mnohé ženy skúšajú rôzne diéty a triky na udržanie štíhlej línie. Marcella Molnárová tvrdí, že ona sa nikdy obmedzovať nemusela, pretože počúva svoje telo. „Keď si dnes dám dobrý steak, zajtra si určite naservírujem niečo ľahšie. Telo si to samo vypýta. Alebo napríklad jeden deň mám rybu a na ďalší si doprajem strukoviny,“ vysvetľuje speváčka tajomstvo svojej štíhlej postavy.

Najlepšia diéta sú kostýmy

Zloženie jedálneho lístka sa u nej odvíja aj od vystúpení, ktoré má najmä počas víkendov. Vtedy neje mäso, a keď, tak iba hovädzie. „Zvyčajne si dám cícer, fazuľu, bôb,“ hovorí. Tieto potraviny jej dodávajú energiu a silu. S úsmevom však priznáva, že aj cena kostýmov je to, čo ju odrádza, keď má chuť maškrtiť. „Veru, nie sú lacná záležitosť,“ priznáva so smiechom.

V ohrození života

Dlhé roky bola Marcella Molnárová vegetariánka. Hoci dnes už si mäso bez problémov dopraje, neje ho každý deň. „Vegetariánstvo bolo veľký omyl v mojom živote. Niekomu to možno neprekáža, ale moje telo potrebuje dostávať živiny zo všetkých potravín. Pred niekoľkými rokmi som bola v Mongolsku, kde som veľmi vážne ochorela. Pozvali nás na miesta, kam sa bežný turista nedostane. Ponúkli nám rôzne jedlá, medzi inými aj mlieko kumys. Skladujú ho v kravských vakoch, okolo ktorých poletujú muchy a hocičo iné, čiže je tam stále nejaká živá kultúra. Zo slušnosti som si odpila. Potom sme išli na rieku, kde bolo takisto toľko baktérií, na ktoré my Európania nie sme zvyknutí, a príšerne som ochorela. Lekári mi nevedeli pomôcť, nič nezaberalo, tak zavolali šamana. Pamätám si, že som ho len matne registrovala, bola som úplne dehydratovaná, za noc som schudla štyri a pol kila!“ šokuje Marcella.

Slovo šamana

Práve tento šaman jej vysvetlil, že na hranicu smrti sa dostala preto, lebo nejedla mäso. „Namiešal mi nejaké veci a dal mi to vypiť. Na tretí deň som mala teplotu už len tridsaťosem. Prišiel ma pozrieť a povedal mi, že nemôžem byť vegetariánka. On to vraj vidí podľa toho, ako môj organizmus reagoval. Na základe stavby môjho tela ma upozornil, že ja jednoducho nemôžem nejesť mäso,“ rozpráva neuveriteľný príbeh. „Vtedy som si povedala, že sa budem dobre a pestro stravovať. Nemyslím si, že jednostranné diéty sú správne. Rozmýšľam nad tým, čo jem, nepreháňam to s alkoholom, nefajčím. Pravidelný spánok, bez ponocovania, dobre vplýva na trávenie a celkovo aj na psychiku,“ myslí si.

V pohybe

Okrem toho, že sa neprejedá, Marcella sa stále hýbe. Dobrú kondíciu potrebuje mať aj na javisku, pretože s mikrofónom v ruke nedokáže iba nehybne stáť. Postavu, akou sa nemôžu pochváliť ani niektoré mladšie ročníky, si udržuje aj vďaka korčuliam alebo bicyklovaním. Je pripravená aj na alternatívu, keď ju škaredé počasie zaženie dovnútra. Doma má svoje minifitko, ktoré pozostáva z jedného malého prístroja, na ktorom si dokáže precvičiť celé telo. „Cvičím pravidelne, ale nikdy som nemala trénera. Tento vzťah by asi nefungoval, nemám totiž rada, keď mi niekto hovorí, čo mám robiť,“ smeje sa speváčka.

Autor: Martina Korbašová

video

 


 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.