Zavedú povolenky na predaj alkoholu

13. október 2009, 06:34

Vláda chce sprísniť predaj alkoholu. Predávať ho budú môcť len obchodníci, ktorým udelia colníci špeciálne oprávnenie. Dotkne sa to najmä veľkopredajcov alkoholu. Obchodníci sa bránia a tvrdia, že návrh pripomína prohibíciu.

Ministerstvo financií chce, aby o licenciách pre obchodníkov s alkoholom rozhodovali colníci. Štát by tak mal väčšiu kontrolu nad predajom alkoholu a opatrenie by malo zabrániť aj distribúcii nelegálneho alkoholu po zvýšení spotrebnej dane z liehu. „Podmienkou získania licencie bude bezúhonnosť, daňová a odvodová spoľahlivosť obchodníka,“ povedal Miroslav Šmál, hovorca rezortu financií. Podľa neho sa pre podnikateľov, ktorí majú povolenie na predaj podľa doterajšieho zákona, nič nemení. Jediná zmena pre nich spočíva v tom, že nakupovať alkohol budú môcť len od držiteľov špeciálneho povolenia. 
„Len títo podnikatelia – veľkopredajcovia, ktorí budú chcieť po novom distribuovať alkohol do menších predajní, budú žiadať o vydanie špeciálneho oprávnenia,“ povedal Šmál. Prezident Zväzu obchodu a cestovného ruchu Pavol Konštiak si myslí, že je to úradnícke rozhodnutie, ktoré nezabráni predaju nezdaneného alkoholu.

 
Autor: vv
 
Aplikácie 7 plus

 
 

VIDEO: Takto sa zmenil fitnes za 100 rokov. Kedy bol najviac sexi?

VIDEO: Americký konvoj v Česku je na smiech, vítali ho aj pionieri

VIDEO: Lieky ani za svet! Pandy sa chceli s ošetrovateľom radšej hrať