Zvolili si smrť

06. november 2009, 08:00

Manželia Dennis a Flora Milnerovci si v starobe zvolili dobrovoľnú rýchlu smrť, aby sa tak vyhli nedôstojnému a pomalému zomieraniu. V liste na rozlúčku napísali, že chcú upriamiť pozornosť verejnosti na problémy ľudí, ktorí sú tesne pred smrťou. Rýchla a bezbolestná smrť by podľa nich mala byť základným ľudským právom.

Pomerne zdraví a vitálni dôchodcovia Dennis (83) a Flora (81) sa so svetom rozlúčili slovami, že sa rozhodli v pokoji ukončiť svoje životy, aby sa vyhli pomalému umieraniu. V liste, ktorý adresovali britskej televízii BBC, kritizujú britské zdravotné zákony. Krátko po doručení listu ich polícia našla oboch mŕtvych.

 

 NOČNÁ MORA DÔCHODCOV: Milnerovci nechceli zvyšok života stráviť pripútaní na nemocničné lôžko.

So samovraždou rodičov súhlasili

Napísali, že obaja prežili šťastné a bohaté životy. „Spoločnosť nám odoprela čosi, čo by malo byť základným ľudským právom – ukončiť naše životy doma, z vlastnej vôle a so svojimi blízkymi,“ stojí v liste. Obe deti Milnerovcov vedeli o rozhodnutí svojich rodičov a schvaľujú ho. Rodičia im vraj neoznámili presný dátum svojho skutku. Iba im napísali „na Vianoce už s vami nebudeme“.

Platné britské zákony odsudzujú každého, kto spôsobí alebo pomôže pri samovražde, na väzenie s maximálnou dĺžkou 14 rokov. Britská organizácia Dignity in Dying (Dôstojné umieranie) tvrdí, že prípad Milnerovcov iba zdôrazňuje pocity ľudí, ktorí sa musia dlhé roky vyrovnávať so svojou vlastnou neodvratnou smrťou.

Denník Guardian dodal, že už najmenej stovka Britov dobrovoľne ukončila svoj život v kontroverznej švajčiarskej firme Dignitas, ktorá poskytuje eutanáziu za peniaze.

 
Autor: ho, Foto: profimedia.sk, int
 
 

VIDEO: Adam Ďurica dostal ocenenie, sošku roztrieskal v priamom prenose

VIDEO: Maďari spievajú pesničku v slovenčine. Hrôzou sa vám zježia chlpy!

VIDEO: Dokonalé psie nemehlo v akcii! Budú sa vám tisnúť slzy do očí