Peter Dvorský krstil ryžou

19. novembra 2009, 08:39
Tip redakcii

Ryžou, symbolom šťastia, posypal svetoznámy slovenský operný spevák Peter Dvorský prvé cédečko nevidiaceho speváka Maroša Banga. Nosič v náklade 1 000 kusov si však v obchodoch, žiaľ, nekúpite.

Zaplnená sála Domu kultúry v bratislavskom Ružinove v utorok počas krstu dopriala nevidiacemu spevákovi Marošovi Bangovi niekoľkokrát standing ovation s dlhým potleskom. „Ani si neviete predstaviť, čo to pre mňa znamená,“ ďakoval spevák. Na krste predstavil svoje nové piesne, no odspieval aj niekoľko prevzatých operných árií. 
Akciu svojím humorom odľahčil český moderátor Dalibor Gondík, ktorému sekundovala Marošova nevidiaca manželka Saša Bangová. Krstným otcom sa stal operný spevák Peter Dvorský. 
„Maroš, musíš zostať taký, aký si. Vidno, že spievaš zo srdca a s láskou.,“ chválil ho. Opernému maestrovi bolo ľúto, že nosič nebude na pultoch obchodov. „Na cédečko sme dostali grant z ministerstva kultúry, preto sa nemôže predávať,“ vysvetlila Saša. Slepý spevák chce so svojou piesňou zabojovať aj na Eurovízii.

 
Autor: RASŤO MICHALKO, Foto: autor 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Peter Dvorský krstil ryžou
RASŤO MICHALKO
Foto: autor