Bude tam kukurica?

04. augusta 2007, 13:00
Tip redakcii

PADLA ďalšia rýchlokvasená futbalová obec - Močenok. Za necelých sedem rokov vyletela ako raketa z najnižšej okresnej súťaže až pred ligové brány. Ešte pred dvoma mesiacmi hrala v baráži o účasť v Corgoň lige!

  A podobných „rýchlokvasákov“ bolo aj v minulosti neúrekom: Veľké Leváre, Láb, Slov. Grob, K. Lieskovec, Báč... A teraz sa k nim pridal aj ŠK Eldus Močenok, ktorý v priebehu niekoľkých týždňov jednoducho zmizol z futbalovej mapy. V slovenských súťažiach už nenájdete nielen seniorov, ale ani mládežnícke družstvá, ktoré rovnako zanikli.

Nevyplatené peniaze

  A hráči? Rozutekali sa po okolí. „Tí, čo sme mali zmluvy, sme spísali podlžnosti zo strany klubu. Sťažnosť sme adresovali futbalovému zväzu i súdu,“ vyslovil sa nemenovaný hráč ŠK Eldus pre futbalový portál. Podľa posledných informácií deväť hráčov i tréner Meszlényi nemajú vyplatené všetky peniaze (máj, jún) od kontroverzného majiteľa klubu Stanislava Szaba. Práve on rozvíril v marci športovú hladinu korupčnou kauzou Wänke.

Szabo urážal

  A čo bude so športovým areálom v Močenku? Majiteľ sa raz vyslovil, že tam postaví golfové ihrisko... Po okolí sa pošuškáva, že tam možno vyrastie ubytovňa pre zamestnancov Samsungu. „Nestarajte sa do nás, vy špiny,“ boli prvé slová majiteľa Stanislava Szaba, ktorý osočoval prácu novinárov. „To je súkromný majetok. Do toho vás nič nie je, čo s tým urobíme. Aj keď tam bude rásť kukurica. Ste chudáci,“ dodal a zložil telefón.
  Nuž, aj takto neslávne končia majitelia rýchlokvasených futbalových mužstiev...

HROZÍ MU 6 ROKOV

FUTBALOVÝ Močenok sa otriasa v ďalšom škandále! Nitriansky súd rieši dvojročný pálčivý problém súvisiaci s Romanom Szabom, synom majiteľa klubu, ktorý je zároveň aj prezidentom ŠK Eldus.  

Romanovi Szabovi za ťažké ublíženie na zdraví s následkom smrti hrozí šesť rokov väzenia. Ako uviedol futbalový portál, činu sa dopustil pred dvoma rokmi, keď na ceste do Sládkovičova zapríčinil autohaváriu, pri ktorej zahynul jeho spolujazdec. Polícia vtedy preukázala u vodiča požitie návykovej látky. „Nebudem sa k tomu vyjadrovať. Bavme sa radšej o futbale,“ boli prvé slová Romana Szaba, ktorý je ženatý a má jedno dieťa. Prezradil nám, že futbalový areál v Močenku sa stále udržiava, ale zostal úplne osirelý. A čo s ním bude, o tom vraj rozhodne majiteľ, teda jeho otec. Obrátili sme znova list na nepríjemnú autohaváriu, ale Roman Szabo len dodal: „Vyšetrovanie je už uzavreté. Čaká ma súdne pojednávanie. Čo mám k tomu viac povedať? Sám neviem, čo bude so mnou...“

 
Autor: JOZEF KORBEL 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Bude tam kukurica?
JOZEF KORBEL