Slovensko spoznalo najsympatickejšiu folkloristku: Neuhádnete, kde brigáduje nová MISS Folklór 2017

16. septembra 2017, 19:00
Tip redakcii

Súťaže krásy nemusia byť len o kráse. Na Donovaloch sa stretlo jedenásť folkloristiek zo Slovenska i Slovensky žijúce v Srbsku. Súťažili o korunku Miss folklór 2017. Dievčatá ukázali ako im záleží na uchovávaní tradícií našich predkov a aj keď nešlo naozaj o krásu, boli všetky nielen veľmi šikovné, ale aj nádherné.

Miriam Bystričanová z Likavky – Toto je nová MISS Folklór 2017
Študuje v Bratislave špeciálnu pedagogiku. Okrem tanca vo folklórnom súbore sa učí hrať na cimbal. Navštevuje starých ľudí a zbiera od nich múdrosti a pamäte. Robí brigádnicky aj sprievodkyňu na Oravskom hrade. A podľa nej si titul Miss Folklór zaslúžili všetky jej kamarátky a vôbec nečakala, že to vyhrá práve ona.

Miriam Bystričanová z Likavky – Toto je nová MISS Folklór 2017 Študuje v Bratislave špeciálnu pedagogiku. Okrem tanca vo folklórnom súbore sa učí hrať na cimbal. Navštevuje starých ľudí a zbiera od nich múdrosti a pamäte. Robí brigádnicky aj sprievodkyňu na Oravskom hrade. A podľa nej si titul Miss Folklór zaslúžili všetky jej kamarátky a vôbec nečakala, že to vyhrá práve ona.

Autor: Peter Mišo

Pokračovanie na ďalšej strane

 
Predchádzajúca strana 1 / 16 Nasledujúca strana


 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Slovensko spoznalo najsympatickejšiu folkloristku: Neuhádnete, kde brigáduje nová MISS Folklór 2017
pem