Blesk zapálil strechu

12. mája 2009, 12:00
Tip redakcii

Úder blesku počas búrky v noci na pondelok zapálil rodinný dom v obci Remetské Hámre, okres Sobrance. Len pohotovosti svojej dcéry môžu domáci ďakovať za to, že obišli bez zranení. (NA FOTOGRAFII - SPÁLENISKO: Plamene zničili celú strechu a zariadenie na poschodí domu.)

„Takú ranu som ešte nepočul. Strecha bola zrazu celá v plameňoch. Vyhorel nám motor v chladničke,“ spomína na nočnú hrôzu sused manželov Beľušákovcov, ktorým požiar zničil veľkú časť domu. Hasiči z Michaloviec a Sobraniec dorazili len pár minút po údere blesku, dom však našli už úplne zadymený a celá strešná konštrukcia horela. Likvidovať plamene museli s dýchacími prístrojmi. „Ešte šťastie, že dcéra sa včas zobudila a zbuntošila aj nás s manželom, inak by sme sa v tom dyme zadusili,“ hovorí s plačom majiteľka domu. 

 ZASIAHNUTY DOM: Beľušákovci si ho postavili sami.

 

 ANTÉNY: Stiahli blesk namiesto hromozvodu.

Spolu s manželom a príbuznými sme ju zastihli pri likvidovaní následkov požiaru. „Dom bol poistený, ale nemali sme hromozvod. Je mi veľmi ťažko, všetko som tu postavil vlastnými rukami a teraz toto,“ lamentuje Eduard Beľušák. 
Podľa michalovského hasičského zisťovateľa Mariána Kováča bol príčinou požiaru blesk, ktorý zasiahol anténu na streche a zapálil drevenú strešnú konštrukciu. Škody domáci vyčíslili na 50-tisíc € (1,5 milióna Sk).

 
Autor: ĽUBOMÍR FERKO, Foto: MIROSLAV VACULA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Blesk zapálil strechu
ĽUBOMÍR FERKO
Foto: MIROSLAV VACULA