Nakazili Evu klienti?

10. novembra 2009, 09:46
Tip redakcii

Choroba ju dostala rýchlo! Realitná maklérka Eva P. († 48) (na snímke), prvá žena, ktorá zomrela s vírusom A (H1N1) v tele, bola ešte minulý pondelok v práci a nesťažovala sa, že by jej bolo zle. V stredu jej už lekári nedokázali pomôcť a svoj boj o život prehrala. Podľa výsledkov pitvy, ktoré včera zverejnili, bolo bezprostrednou príčinou smrti zlyhanie srdca.

Podľa hovorkyne ministerstva zdravotníctva Zuzany Čižmárikovej je tiež podozrenie, že mama dvoch dcér mala závažné ochorenie krvotvorných orgánov, ktoré bezprostredne súvisí s narušením obranyschopnosti organizmu. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou bude mať do troch dní výsledky histologického vyšetrenia jej kostnej drene. 
Evu priviezli do nemocnice na Mickiewiczovej ulici v hlavnom meste v šokovom stave. „V priebehu prvej hodiny došlo k ťažkej poruche rytmu a zlyhaniu celkovej cirkulácie, 30 minút pacientku resuscitovali. Uviedli ju do umelého spánku a bola na riadenej ventilácii,“ povedala Čižmáriková. Objasnila, že o šesť hodín sa celá situácia zopakovala, ale činnosť srdca sa nepodarilo obnoviť. 
„V pondelok ráno sme mali stretnutie s klientom. Dobre sme premrzli, lebo neprišiel. Vôbec na nej nebolo vidno, že by bola chorá,“ povedal kolega Evy P. z realitky. 
„Nejde mi do hlavy, že o dva dni už v nemocnici zomrela,“ krúti hlavou. Jej spolupracovníci si myslia, že Eva sa mohla nakaziť od klientov. „Stretávame sa aj s cudzincami. Nedávno som mal rokovanie s Ukrajincami,“ prezradil pracovník realitky. S Evou sa v evanjelickom kostole v bratislavskom Starom Meste dnes popoludní rozlúči manžel Atila, malé dcérky, rodina a priatelia. Posledné zbohom jej prídu dať aj kamaráti z Lúčnice a zo speváckeho zboru mesta Bratislavy, kde Eva dlhé roky spievala. 
Podľa nich jeden z najväčších Eviných zážitkov počas života bolo stretnutie s pápežom Jánom Pavlom II. pred niekoľkými rokmi vTaliansku.

 
Autor: rm, vm, Foto: archív 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Nakazili Evu klienti?
rm
vm
Foto: archív