Hviezdy tancujú

03. apríla 2009, 12:00
Tip redakcii

Fantastická tanečná šou v sprievode hudobníkov z Diabolských huslí Jána Berkyho Mrenicu ml. sa už tento víkend počas dvoch vystúpení predstaví v bratislavskom Istropolise. Tridsaťšesť tanečníkov zo súboru Čarovné ostrohy okrem tradičného slovenského folklóru ukážu aj niečo viac. Moderný dynamický tanec s fľašami, ktorým otvárali aj hudobnú šou roka Zlatý slávik. (NA FOOGRAFII - TANEČNÍCI: Katka (zľava), Peter a Mirka sú tancom už roky posadnutí.)

 „Divákom chceme predstaviť to najlepšie, čo na Slovensku máme a čo v zahraničí už ocenili,“ povedal nám Peter Živner (28), choreograf a zakladateľ súboru Čarovné ostrohy. Tento bývalý sólista Lúčnice dal pred dvomi rokmi dokopy najlepších tanečníkov nielen z Lúčnice, ale aj profesionálov zo SĽUK-u. S novou skupinou za krátky čas precestoval takmer celý svet.

 

 RUKY HORE: Peter Živner tancuje folklór od svojich piatich rokov.

 RUKY HORE: Peter Živner tancuje folklór od svojich piatich rokov.

 TRÉNING: Aj takto zakladateľ Čarovných ostrohov dokáže skákať pred predstavením.

 ZLATÝ SLÁVIK: Tanečníci okrem folklóru tancujú aj moderné tance.

Idú na olympiádu

Nielenže ich vystúpenie zaujalo takmer 100-tisíc divákov na výstave Expo v Zaragoze, ale oslovili ich aj Gipsy CZ, víťazi českej Eurovízie, aby s nimi vystupovali na finále v Moskve. 
Dokonca by mali vystúpiť aj na pripravovanej zimnej olympiáde v kanadskom Vancouvri. „Teraz sa chceme hlavne sústrediť na víkendové bratislavské vystúpenia. Trénujeme každý päť hodín. Som presvedčený, že vystúpenie diváci ocenia,“ poznamenal Živner. Dodal, že aj viacerí veľvyslanci už prejavili záujem vidieť túto tanečnú šou. Záštitu nad podujatím dokonca prevzal podpredseda vlády pre menšiny Dušan Čaplovič. Až 36 tančníkov bude počas celého večera sprevádzať 24-členné hudobné teleso Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu mladšieho.

 
Autor: lb, Foto: archív 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Hviezdy tancujú
lb
Foto: archív