Brat 14-ročnej matky: So sestrou som nespal!

08. apríla 2010, 10:20
Tip redakcii

Rodina 14-ročnej Martiny, ktorá porodila v bratislavskej nemocnici, je hore nohami! Do nedele totiž ani jej najbližší netušili, že je tehotná. A už vôbec im nenapadlo, že by otcom malého Lukáška mohol byť jej vlastný brat František!

Mladá
mamička
Martina

Mladá mamička Martina

Autor: Plus JEDEN DEŇ

„O tom, že Martina čaká dieťa, nevedel ani jej otec, ani mama, dokonca ani brat, o ktorom tvrdí, že s ňou dieťa splodil,“ povedala nám školáčkina teta.

„Ferko preplakal kvôli tomu celú noc, zrútil sa, nechápe, prečo to jeho sestra policajtom povedala, on vraj nič neurobil.“ Ak však testy DNA preukážu, že je skutočným otcom Martininho dieťaťa, môže si posedieť za mrežami až 10 rokov.

Rodina: Netušili sme že je tehotná

Malá obec Zohor neďaleko Malaciek je v šoku. Spôsobil to nečakaný pôrod Martiny Š. (14), žiačky základnej školy, ktorá tvrdí, že dieťa počala s bratom Františkom (19). Ten sa z toho, čo hovorí jeho sestra, zrútil!

„Martina tehotenstvo tajila. Nikto z rodiny nevedel, že čaká dieťa. Chodila do školy aj von s kamarátkami,“ dozvedeli sme sa včera od tety. „Nosila široké tričká, a tak sa jej podarilo utajiť bruško aj pred otcom a oboma bratmi, s ktorými býva v rodinnom dome,“ tvrdí príbuzná. Podľa našich informácií Martinina matka s rodinou nežije. Práve ona však zalarmovala záchranku minulú nedeľu, keď školáčka dostala bolesti v podbrušku. „Ani vtedy však Martina nepovedala, že je tehotná. Hovorila, že ju bolí brucho a vtedy si všimli, že ho má opuchnuté,“ tvrdí teta mladej mamičky.

„Náš operátor sa v telefóne pýtal, či dievčina nie je v druhom stave. To však bolo matkou dievčaťa vyvrátené,“ potvrdila jej slová hovorkyňa Operačného strediska zdravotnej záchrannej služby Dominika Šulková. To, že pod srdcom nosí bábätko, sa rodina dozvedela až v nemocnici po vyšetrení ultrazvukom.

So sestrou vraj nespal

Martina má len štrnásť rokov. Preto musela polícia zisťovať, kto je otcom jej dieťaťa. V takomto veku je totiž súlož trestná. „Vôbec sme netušili, že Martina pred policajtmi označila za otca Lukáška vlastného brata. Dozvedeli sme sa to až z vášho denníka,“ krúti nechápavo hlavou teta.

Príbuzná: Tvrdí, že Martina nosila široké tričká.
Foto: archív

„Neverím, že otcom je môj synovec. Zrútil sa z toho, celú noc preplakal. Nič také nespravil,“ tvrdí. V nemocnici sa vraj Martiny na otca dieťaťa pýtali. „Ona len stále opakovala, že si to nechá pre seba,“ dodala Zohorčanka. Rodina čaká na testy DNA, aby potvrdili, či Lukáško skutočne vznikol z incestu medzi bratom a sestrou. Podľa našich informácií sa už prípadom okrem polície zaoberajú sociálni pracovníci.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Brat 14-ročnej matky: So sestrou som nespal!
Plus JEDEN DEŇ