Prievidza bude mať Slnečné nábrežie

04. februára 2009, 12:00
Tip redakcii

Tri atraktívne 5-podlažné bytové domy s nezvyklo priestrannými terasami vytvoria nové Slnečné nábrežie v Prievidzi. Ponúknu bývanie s komfortom života ako v rodinnom dome. (NA FOTGRAFII - ATRAKTÍVNY VÝHĽAD: Na zurčiacu rieku Nitru a prírodu za domom.)

„Ide o poslednú prievidzskú lokalitu situovanú v prírode, v okolí domov nie je plánovaná žiadna rušivá výstavba,“ upozornil Milan Maljarčik (65), zástupca investorskej spoločnosti z Prievidze. Ako doplnil, tehlové domy budujú z ekologicky čistých stavebných materiálov, vykurovanie na plyn bude doplnené o slnečné kolektory, ktoré by mali zabezpečiť ohrev vody od jari až do jesene. Ďalším alternatívnym zdrojom tepla môže byť kozub, pre ktorý je pripravený komín v každom byte.

 

 DOBRÁ LOKALITA: Byty s atmosférou bývania ako v rodinnom dome.

 VÝSTAVBA DOMU: Ukončená bude už v apríli.

 MILAN MALIARČIK (65): Tu môže stáť kozub.

Bývanie s terasami

Prvý dom so 16 dvoja trojizbovými bytmi s rozlohou od 78 do 116 štvorcových metrov by mali skolaudovať už v apríli. Po otvorení veľkých zasúvacích dvier sa byty predĺžia o terasy s plochou od 16 do 87 štvorcových metrov. Na nich sa môže umiestniť záhradný nábytok, vonkajší kozub či dokonca bazén. 
  Ceny bytov s DPH sa pohybujú od 106 884,41 eura (3,2 milióna korún) do 218 415,98 eura (6,58 milióna korún). Najdrahšie sú dva apartmány na najvyššom podlaží, každý s rozlohou 203 štvorcových metrov vrátane terasy. 
  Podľa Maljarčika finančná kríza výstavbu bytov neohrozí. „Určite dodržíme termín dostavby aj kolaudácie. Nad znižovaním cien bytov neuvažujeme, pretože sú primerané ich kvalite,“ dodal zástupca investorskej spoločnosti.

 
Autor: MARTIN KUKUČKA, Foto: MARTIN KUKUČKA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Prievidza bude mať Slnečné nábrežie
MARTIN KUKUČKA
Foto: MARTIN KUKUČKA