Cyklistov pri Dunaji pribrzdili načierno

19. júla 2011, 09:00
Tip redakcii

Na retardér, ktorý prednedávnom prekrížil cyklotrasu na bratislavskom nábreží medzi Novým mostom a Mostom Lafranconi, hromžia všetci cyklisti. Problémom sú tam aj letné terasy, ktoré sa končia až tesne pri cyklochodníku.

Vedia si poradiť:
Cyklisti spomaľovač
na ceste obchádzajú.

Vedia si poradiť: Cyklisti spomaľovač na ceste obchádzajú.

Autor: MICHAL SMRČOK

Polovica chodníka medzi River Parkom a povodňovou hrádzou je pre chodcov a polovica pre cyklistov. A práve tam založili majitelia River parku spomaľovací žlto-čierny retardér.

„Došlo tu k viacerým kolíziám cyklistov a chodcov, našťastie bez vážnejších zranení,“ vysvetlila dôvod jeho osaopdenia marketingová manažérka J&T Real Estate Kristína Balašovová. Podľa nej nie je vylúčené, že na tejto časti trasy pribudnú ďalšie štyri spomaľovače.

Retardér spolu s informačnou značkou však podľa krajského dravného inšpektorátu osadili bez ich súhlasu, a preto požiadali River park, aby ich odstránili.

„Chcel som sa tomu retardéru vyhnúť a takmer som zrazil chodca,“ posťažoval sa cyklista Pavol (28). Spomaľovací prah ich mal síce pribrzdiť, no aj my sme videli, že veľa cyklistov ho obchádza cez priestor pre chodcov.

 
Značka:
Ju i retardér podľa dopravného inšpektorátu osadili načierno.
Foto: MICHAL SMRČOK

„Retardér je zatiaľ iba dočasné riešenie. Testujeme jeho kotvenie do zámkovej dlažby,“ povedala Balašovová. Rovnako sa dopravákom nepáčia ani letné terasy pri River Parku, ktoré sa končia tesne pri cyklotrase a zhoršujú bezpečnosť na promenáde.

„Situáciu vyhodnocujeme a prídeme s návrhom komplexného riešenia. Ale o žiadnom odstraňovaní terás nevieme,“ dodala Balašovová.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/RASŤO MICHALKO 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Cyklistov pri Dunaji pribrzdili načierno
Plus JEDEN DEŇ/RASŤO MICHALKO