Karol Steklý: 90.narodeniny oslávil zoskokom padákom

30. mája 2011, 06:30
Tip redakcii

Toto na Slovensku ešte nebolo! Tandemový zoskok padákom si vyskúšal včera 90- -ročný oslávenec Karol Steklý z Opatovej pri Trenčíne. Vyskočil z lietadla vo výške 4-tisíc metrov a šťastne pristál na letisku v Slávnici neďaleko Dubnice nad Váhom.

Karol Steklý (90)
s certifikátom najstaršieho
skákajúceho Slováka.

Karol Steklý (90) s certifikátom najstaršieho skákajúceho Slováka.

Autor: MARTIN KUKUČKA

„Bola to nádhera. Lietal som vo vzduchu ako vtáčatko a cítil som sa ako pán sveta , “ povedal senior nadšene po pristátí na zemi. „Budem sem chodiť každý rok, aby som zvyšoval môj rekord,“ dodal so smiechom, keď sa dozvedel, že sa stal najstarším parašutistom na Slovensku. Senior si najskôr vychutnal takmer minútový voľný pád s rýchlosťou 200 kilometrov za hodinu, potom sa vo výške 1 500 metrov otvoril padák a tandem pristál kĺzavým letom na letisku.

Manželka o tom nevedela

Odvážneho oslávenca na slávnické letisko prišli povzbudiť jeho deti, vnúčence i pravnúčatá. Pri jeho prvom zoskoku chýbala iba manželka Júlia (88). Tá vôbec netušila, na aké dobrodružstvo sa jej Karol chystá. O muža má veľký strach, a tak ju nechcel zbytočne stresovať.

„Otec si splnil svoj celoživotný sen. Počas druhej svetovej vojny sa chcel stať výsadkárom, skončil však ako ženista a dokonca bojoval na ruskom fronte,“ prezradila jeho dcéra Soňa (56). Ak si chcete vychutnať tento adrenalínový zážitok aj vy, sedemminútový tandemový zoskok vás vyjde na 150 eur. Ak si želáte mať z neho videozáznam a fotografie, priplatíte ďalších 60 eur.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/MARTIN KUKUČKA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Karol Steklý: 90.narodeniny oslávil zoskokom padákom
Plus JEDEN DEŇ/MARTIN KUKUČKA