Sloboda zvierat: Havkovia, pôjdete do sveta!

18. októbra 2011, 10:35
Tip redakcii

Podtatranská osada Hranovnica v Popradskom okrese má problém s premnoženými psami. Včera ich chytala Sloboda zvierat spolu s políciou.

Sloboda
zvierat v akcii v obci Hranovnica
v Popradskom okrese.

Sloboda zvierat v akcii v obci Hranovnica v Popradskom okrese.

Autor: STANISLAVA VDOVCOVÁ

„Je dobre, že po nich prišli. Veľa ľudí sa tých psov bálo,“ vítal akciu osadník Ján Čonka. Ako povedal, sám má psa, ale má ho pod kontrolou a nikoho neohrozuje. Podľa jeho slov však v Hranovnici nekončili psy v hrncoch, ako to býva v iných rómskych osadách. Niektorým osadníkom pri odchyte prekážali médiá, nechýbali ani vulgarizmy, iní zasa pomáhali. Na akciu dozerali aj policajti.

„O pomoc nás požiadal starosta obce. Keďže na okolí nikto odchyty nerobí, jedinou možnosťou bola naša organizácia,“ vysvetlila Mária Sliacka zo Slobody zvierat. Poputujú do zahraničia? Z asi 40 hranovníckych túlavých psov sa podarilo odchytiť 26, z toho päť šteniat. Odviezli ich do Bratislavy, kde už mali pre ne pripravené miesta.

Osada v Hranovcnici: Včera tu odchytili 26 psov.
Foto: VACULA

„Budú odčervené, ošetrené, vysterilizované a začipované. Keďže boli zvyknuté voľne sa pohybovať, nemajú rady uzavretý priestor. Mohli by však roznášať rôzne choroby a hrozí tak riziko nákazy,“ povedala Sliacka.

O psov je podľa nej veľký záujem aj v zahraničí. „Tie, čo sme zobrali nedávno v Spišskom Štiavniku, skončili v Nemecku.“ Ak sa podarí psíkov umiestniť, Sloboda zvierat sa po ostatné túlavé psy vráti približne o mesiac.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/sv 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Sloboda zvierat: Havkovia, pôjdete do sveta!
Plus JEDEN DEŇ/sv