16.01.2019
Meniny má Kristína

Tragédia V Tatrách: Češka spadla zo 150-metrovej výšky

07.07.2011 18:28|Zdroj: Pluska.sk/TASR
Tragicky sa dnes skončil 150-metrový pád 64-ročnej českej turistky zo sedla medzi Ostrým Roháčom a Plačlivým smerom do Jamnickej doliny. Žena podľa informácií Horskej záchrannej služby (HZS) utrpela pri páde v šikmých trávnatých a skalných plošinách zranenia nezlučiteľné so životom.
Ilustračné foto
Foto: Miro Vacula

Pád ženy nahlásili českí turisti prostredníctvom tiesňovej linky 18 300. Možnou príčinou nešťastného pádu mohla byť podľa horských záchranárov kombinácia silného vetra, ktorý dnes fúkal a mokrého terénu.

„Sneh, ktorý napadol pred tromi dňami, sa pomaly topí, čoho následkom sú mokré trávy aj skaly, pričom tieto skaly sú zrána ešte omrznuté,“ informovala HZS. Do akcie nasadili 10 profesionálnych záchranárov HZS zo Západných Tatier a piatich dobrovoľných záchranárov HZS zo Západných Tatier.

„Po príchode na miesto nešťastia nebohú pripevnili na nosidlá a vykonali spust v šikmom teréne pomocou statického lana s následným transportom do ústia Jamnickej doliny. Telo nebohej odovzdajú policajtom z Liptovského Hrádku a pohrebnej službe,“ uviedli horskí záchranári.

Upozornili, že počas niekoľkých týždňov ide o druhý smrteľný prípad. „Presne z toho istého sedla, keď 2. júna našli 31 – ročného muža bez známok života. Taktiež po 150-metrovom páde. Prosíme všetkých turistov, aby boli obozretní nielen pri prechode spomínaných miest, ale aj pri prechode iných horských oblastí,“ zdôrazňujú horskí záchranári.

Tragédia V Tatrách: Češka spadla zo 150-metrovej výšky
Pluska.sk/TASR