V autobuse vám pustia dokumenty i správy

13. júna 2011, 08:30
Tip redakcii

Najnovší trend cestovania v zahraničí dorazil aj k nám. Cestu MHD nám bude spríjemňovať sledovanie dokumentárnych filmov. Vo vozidlách dopravného podniku postupne inštalujú obrazovky. Tie neskôr pribudnú aj v iných mestách.

Autobus:
Obrazovky sú vždy
dve otočené k sebe
chrbtom v prednej
časti harmonikového
vozidla.

Autobus: Obrazovky sú vždy dve otočené k sebe chrbtom v prednej časti harmonikového vozidla.

Autor: ROBO HOMOLA

 „Ide o pilotný projekt, ktorý spúšťame v Bratislave. Momentálne finišujeme s inštaláciou prvých 100 LED monitorov v 50 autobusoch na najvyťaženejších linkách,“ vysvetlila Dominika Pastoreková zo spoločnosti, ktorá má s dopravným podnikom spísanú zmluvu aj na prenájom reklamných priestorov v MHD. Ďalších 50 obrazoviek pridajú do električiek.

„Na obrazovkách budeme vysielať simultánne dabované dokumentárne filmy zo sveta o životnom prostredí, faune a flóre či vede i výskume,“ dodala Pastoreková. Dokumenty prestriedajú krátke reklamy.

Cestujúci si však budú musieť dávať pozor, aby sa na film nezahľadeli a nezabudli vystúpiť. Televízia bude zároveň prinášať na spodnej časti obrazovky dvakrát denne aktualizované titulkové spravodajstvo a počasie. Pribudnú aj informácie o možnostiach prestupu na inú linku, cenách cestovného, výlukách spojov, o dopravných nehodách či zápchach.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/RASŤO MICHALKO 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
V autobuse vám pustia dokumenty i správy
Plus JEDEN DEŇ/RASŤO MICHALKO