Posledná SMS umierajúceho vojaka: Otec, prepáč...

13. apríla 2010, 09:00
Tip redakcii

Róbert Hutník († 23) zo Starej Ľubovne, vojak vo francúzskej légii, ktorého postrelili príslušníci Talibanu v Afganistane, poslal v deň svojej smrti otcovi Michalovi esemesku. V nej ho žiadal o odpustenie, ak urobil niečo zlé. Akoby tušil svoju smrť. Esemeska potom záhadne z otcovho mobilu zmizla.

Marta Hutníková
(72).
Robova
stará mama
je smrťou
svojho
vnuka
zdrvená.
V rámiku: Róbert
Hutník
(† 23)

Marta Hutníková (72). Robova stará mama je smrťou svojho vnuka zdrvená. V rámiku: Róbert Hutník († 23)

Autor: STANISLAVA VDOVCOVÁ

Hutníkovci smútia za Róbertom. „Bol to taký dobrý chlapec. Žijem tu už deväť rokov sama. Vždy, keď prišiel, pomáhal mi na dvore, narúbal mi drevo. Rád tu trávil prázdniny. Naposledy tu bol na jeseň,“ zadúša sa žiaľom Robova babka Marta Hutníková (72) nad vnukovou fotkou.

„Keď pred troma rokmi odchádzal z domu, všetci sme ho prehovárali. Bol však pevne rozhodnutý, tak sa vybral. Vedel, ako to tam funguje od svojho kamaráta, ktorý tam tiež slúžil. Chcel si ísť zarobiť,“ povedala žiaľom zlomená žena, ktorá žije v Sulíne v Staroľubovnianskom okrese.

„V stredu poslal otcovi esemesku, v ktorej písal, aby mu odpustil, ak niečo zlé povedal alebo niečo zlé spravil. Zvláštne bolo, keď chceli esemesku neskôr znovu prečítať, už v mobile nebola,“ krútila hlavou nad jej záhadným zmiznutím. Už deň predtým jej prišiel Robov otec, jej syn Michal, opraviť zámok na dverách.

Bratovi už na svadbu nepríde

„Bol nejaký nesvoj, ako keby cítil, že sa stane niečo zlé,“ zaspomína na deň pred hroznou správou nešťastná žena. Michal bude chýbať okrem otca najviac svojim súrodencom Veronike, Peťovi a Michalovi.

Matku pochovali pred troma rokmi, mala problémy s obličkami. „Peťo sa chcel ženiť v máji, no presunul svadbu na august, keď sa mal Robo vrátiť. Nechceli, aby na svadbe chýbal,“ utápa sa v slzách Marta.

Robo robil v légiách tri roky. Osudným sa mu stal minulý týždeň, keď ho v aute postrelili príslušníci Talibanu, zomrel pri prevoze do kábulskej nemocnice. Po Robove pozostatky šiel otec Michal s jedným z Robových bratov. Roba pochovajú pravdepodobne do konca týždňa v Starej Ľubovni. V légii slúžil na prezidentskú výnimku, inak za to hrozí 2 až 8 rokov za mrežami.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Posledná SMS umierajúceho vojaka: Otec, prepáč...
Plus JEDEN DEŇ