Bývalý poslanec Béreš: Odletel za mŕtvym synom

25. marca 2011, 10:25
Tip redakcii

Ďalšia rana osudu. Exposlanec Imrich Béreš stratil milovaného syna Imricha. Ima († 22), ako mladíka prezývali kamaráti, našli počas študijného pobytu v zahraničí v jeho izbe mŕtveho. Béreš pritom chlapca od troch rokov vychovával sám po smrti manželky, ktorú mu vzala zákerná choroba.

Imrich Béreš
V krúžku: Imo († 22): Takúto fotku si
dávajú jeho priatelia na
sociálnej sieti do profilu.

Imrich Béreš V krúžku: Imo († 22): Takúto fotku si dávajú jeho priatelia na sociálnej sieti do profilu.

Autor: MATEJ KALINA,Facebook.com

Imo bol v zahraničí cez program Erasmus. Na bratislavskej fakulte telovýchovy a športu, kde študoval, nám povedali, že bol v portugalskej Coimbre. „Oficiálne nám ešte nič nepotvrdili, ozvali sa nám len telefonicky z rektorátu našej univerzity,“ dozvedeli sme sa na dekanáte fakulty. Pred školou však už viala čierna zástava. Priamo na katedre hier, kde Imo študoval trénerstvo futbalu, nám prezradili viac.

„Našli ho v izbe, vraj tam bol už dlhšie. Nevieme, čo sa stalo, povedali nám. Chlapec bol v zahraničí už dlhšie a pobyt si vraj ešte plánoval predĺžiť.

Odkazy kamarátov

Imrichovi priatelia si na sociálnej sieti dali na pamiatku čierne profily aj jeho fotografie. „Bež za maminkou. Nezabudneme na teba. No tak si na tú nebeskú bránu zaklopal, len trošku skoro, dúfam, že ťa čakala mamina,“ znejú odkazy, ktoré píšu pre priateľa. Šokovaní z hroznej správy sú aj malí futbalisti, ktorých Imo trénoval v bratislavskej Rači.

„Počul som, že hrali v internáte futbal a mal sa s niekým zraziť hlavou, potom však normálne išiel spať, neviem však, či je to pravda,“ prezradil nám mladý tréner, ktorý po Imrichovi prebral futbalové družstvo. „Včera mi to povedal kolega, oficiálne nič neviem,“ dozvedeli sme sa od ďalšieho predstaviteľa klubu.

Odletel za ním

Snažili sme sa spojiť s chlapcovým otcom, bývalým poslancom ANO a finančníkom Imrichom Bérešom. Na sekretariáte firmy, kde pracuje, nám povedali, že je v zahraničí. „Nevieme, kedy sa vráti, má otvorenú letenku,“ povedali nám. Podľa nášho zdroja mal odletieť identifikovať telo milovaného syna. To, že išiel preč pre tragédiu, nám potvrdili aj susedia.

Viac sa dočítate v článku "Béreš o synovej smrti: Zomrel mi v spánku"

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/jb 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Bývalý poslanec Béreš: Odletel za mŕtvym synom
Plus JEDEN DEŇ/jb