Europoslankyňa chce odstaviť neonacistu Rogela

14. septembra 2010, 17:32
Tip redakcii

Poslankyňa Európskeho parlamentu za KDH Anna Záborská protestuje proti účinkovaniu Rastislava Rogela v seriáli Panelák. V otvorenom liste televízii JOJ sa vyjadrila, že Rogel bolo v roku 2008 trestne stíhaný za výtržníctvo a podporu a propagáciu skupín smerujúcich k potláčaniu práv a slobôd občanov. Mnohí si na neho pamätajú ako na kapelníka známej neonacistickej kapely Krátky Proces a neskôr Juden Mord.

Na snímke europoslankyňa za KDH Anna Záborská.

Na snímke europoslankyňa za KDH Anna Záborská.

Autor: TASR

Neonacistická kapela Juden Mord v ktorej pôsobil aj Rastislav Rogel vydala CD s názvom "Arbeit macht frei", na ktorého obale sú fotografie väzňov z koncentračných táborov, ako aj vstupná brána tábora v Osvienčime. Na internete je možné nájsť videonahrávku z koncertu skupiny Krátky Proces/Juden Mord v Taliansku v roku 2008, na ktorej R. Rogel vyzýva účastníkov ku skandovaniu hesla "Sieg Heil".

Záborská preto žiada od televízie JOJ, aby Rogelovo účinkovanie v seriáli Panelák prehodnotila vzhľadom na jeho aktívne pôsobenie v neonacistických skupinách ďalej povedala: " Som pobúrená tým, že sa tak udialo v tzv. prime time, v seriáli, ktorý sleduje približne 30 % divákov z cieľovej skupiny 12-54 rokov. A som šokovaná, že sa tak stalo len štyri dni potom, čo sme si na Slovensku pripomenuli Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia." dodala Záborská.

Pokračuje v rovnako ostrom tóne: "Ako občianka Slovenskej republiky som pobúrená tým, že TV JOJ pripustila, aby sa v jej vysielaní objavil človek, ktorý je dôvodne podozrivý z propagácie nacizmu. Som presvedčená, že podobné pocity majú mnohí diváci Vašej televízie. Preto Vás, vážený pán generálny riaditeľ, vyzývam, aby ste v mene TV JOJ zaujali stanovisko k účinkovaniu R. Rogela v programoch."

Rastislav Rogel v tričku Eighty-eight. Autor: Security-society.org

Odborník na neonacizmus
Mareš z ČR vo svojom manuáli pre českých policajtov poznamenáva, že tieto číselné symboly  Eighty-eighta alebo 88, poukazujú na ôsme písmeno v abecede, teda H. Kombinácia pímen HH sa v neonacistických kruhoch využíva namiesto typického fašistického pozdravu Heil Hitler.

Rogelov neonacizmus už dávno nie je tajomstvom. Stačí ak si zadáte do vyhľadávača na youtube.com slovíčka "juden mord" alebo "krátky proces" a zistíte čo za herca ten Rastislav Rogel v skutočnosti je.

O tom aký bol neonacista Rogel ako manžel čítajte viac:

Zuzana Vačková o exmanželovi: Menil sa mi pred očami!

 
Autor: pluska.sk/TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Europoslankyňa chce odstaviť neonacistu Rogela
pluska.sk/TASR