Mama: Jakubkov odchod stále veľmi bolí

17. apríla 2010, 14:45
Tip redakcii

Meno Jakubka Drevennáka († 13) z Topoľčian, ktorému ako siedmakovi prepichli v roku 2006 štetcom pľúca v škole a potom zomrel, nesie Mineralogické a banícke múzeum v Bojniciach. Pásku pri jeho včerajšom otvorení prestrihla chlapcova mama Viera.

Mama Viera a syn Jakub († 13)

Mama Viera a syn Jakub († 13)

Autor: MARTIN KUKUČKA

„Je to veľká pocta, pohladenie na duši, že sa na Jakubka nezabudlo,“ ocenila pomenovanie múzea synovým menom jeho mama. Ako dodala, život bez jej milovaného Jakubka je veľmi ťažký. „Človek sa naučí hrať akoby divadlo pred ostatnými, že sa to dá, ale vnútri to stále bolí. V stredu by mal 17 rokov. Namiesto tenisiek k narodeninám som mu priniesla kvety na hrob,“ hovorí smutno.

Zbieral minerály

„Jakubkov ľudský príbeh ma oslovil. Jeho boj o život som veľmi prežíval. Takýmto spôsobom som chcel zvečniť jeho pamiatku,“ vysvetlil majiteľ múzea Maroš Barok. Ako priznal, minerály začal zbierať už ako siedmak na základnej škole, teda vo veku, aký mal vtedy Jakubko. Táto veľká záľuba mu zostala až do dnešných dní. Vo výstavnej expozícii umiestnil 23-tisíc minerálov, hornín, drahých kameňov a skamenelín.

 
V novom múzeum nájdete viac ako 23-tisíc minerálov a skamenelín.
Foto: MARTIN KUKUČKA

Otvorená je cez víkendy od 10. do 15. hod., vstup je bezplatný.

MARTIN KUKUČKA

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Mama: Jakubkov odchod stále veľmi bolí
Plus JEDEN DEŇ