V Nitre si zrejme vybavovali účty: Známemu podnikateľovi po luxusných autách zhorel už aj obrovský dom!

29. apríla 2009, 12:00
Tip redakcii

Náhoda to asi nebude! Nitrianskemu podnikateľovi a bývalému spolumajiteľovi hokejového klubu Nitra Daliborovi Palatickému (38), ktorý od februára sedí vo väzbe pre podozrenia z podvodu, cez víkend zhorel rozostavaný dom. Zaujímavé je, že pred vyše rokom vzbĺkli aj dva takmer úplne nové tereniaky za viac ako 166-tisíc eur (5 miliónov korún), ktoré s manželkou používali.

Dalibora Palatického vzali do väzby pre obvinenie z podvodu ešte vo februári. Spolu s ďalším páchateľom mali spôsobiť škodu minimálne za 86-tisíc eur (2,6 milióna Sk). V nedeľu v noci horel rozostavaný dom v Malom Lapáši neďaleko Nitry patriaci jeho manželke. Požiar ohlásila práve ona. „Strecha aj napriek rýchlemu zásahu hasičov zhorela a prepadla sa do útrob domu. Zisťovateľ požiarov sa vyjadril, že ide pravdepodobne o úmyselné podpálenie,“ uviedla Renáta Čuháková z krajskej polície. Škodu odhadli na 16 600 eur (500-tisíc Sk).

Zhoreli aj autá

O samovznietenie nešlo ani v októbri 2007, keď priamo pod oknami podnikateľovho bytu na nitrianskom sídlisku vybuchli a zhoreli dve luxusné Audi Q7. Vtedy sa Dalibor pre náš denník vyjadril, že to vníma ako zastrašovanie. Muž bol spolumajiteľom hokejového klubu Nitry a spolu s manželkou podnikal v obchode a organizovaní akcií či kurzov. Na autách vtedy narátali škody za 166-tisíc eur (5 miliónov korún). Polícia ešte vyšetrovanie tohto prípadu neukončila.

ZHORENÉ AUDINY: Obe autá užívali manželia, keď vyhoreli takmer do tla.

 
Autor: DANIELA STAROVIČOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
V Nitre si zrejme vybavovali účty: Známemu podnikateľovi po luxusných autách zhorel už aj obrovský dom!
DANIELA STAROVIČOVÁ