Chcem byť europoslancom

25. apríla 2009, 12:00
Tip redakcii

Toto nie je žiadny vtip! Spevák, tanečník, herec a hlavne komediant Ibrahim Maiga (46), ktorého sláva už vyhasla, sa rozhodol vstúpiť do politiky. Oficiálne kandiduje vo voľbách do europarlamentu za Stranu demokratickej ľavice.

Meno Ibrahima Maigu je už na oficiálnej kandidátke, ktorú už SDĽ zaregistrovala na ministerstve vnútra. „Čierna bača“ na nej figuruje na treťom mieste. Keď sme sa na to opýtali Maigu, bol zaskočený. Ako sme sa dozvedeli, ľavicová strana ho chcela vytiahnuť ako svoj tromf vo voľbách až neskôr. „Viete čo, bude tlačovka, teraz sa k tomu nechcem a ani nebudem vyjadrovať,“ reagoval.   
Vo svojom internetovom profile však už dávnejšie zverejnil informáciu, že čoskoro nás všetkých bude šokovať. Maiga nám prezradil, že už v minulosti dostal viacero ponúk vstúpiť do politiky, no vždy ich odmietol. „Nie, nie, teraz určite nie,“ odmietol prezradiť, ktorým stranám dal už košom.

Má osloviť menšiny

Prečo sa rozhodol kandidovať práve za SDĽ, sa nám snažil vysvetliť predseda strany Martin Halás. „Oslovili sme ho ako kamaráta. Ibi súhlasil, lebo sa mu to zdalo ako dobrá myšlienka. Povedal, že v kútiku duše nad niečím takým dlhší čas uvažoval,“ povedal nám Halás. Cez Ibiho by chceli osloviť v eurovoľbách menšiny a mladých ľudí. Maiga tam má ísť s heslom: „Do Európy poďme spolu bojovať proti nacionalizmu.“ Či sa z neho v budúcnosti stane slovenský Obama, je však vo hviezdach. Ak by sa však stal europoslancom, určite by ho potešil aj mesačný príjem 4 082 eur (12-tisíc Sk), preplatenie nákladov na asistentov a kanceláriu 12 576 eur (378-tisíc Sk) či denná diéta 262 eur (7 893 Sk).

 
Autor: brr, mc, Foto: MATEJ KALINA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Chcem byť europoslancom
brr
mc
Foto: MATEJ KALINA