Markizáčka Hospodárová v novej relácii neohúrila: Čo s ňou bude?

17. júla 2016, 07:00
Tip redakcii

Moderátorka Jana Hospodárová (40) dostala od televízie šancu zažiariť v novej relácii, ale neohúrila. Kto by ju mohol zaučiť? Markíza len pred pár týždňami prišla s novou reláciou Šťastný domov, v ktorej ľuďom zo slabších pomerov plní sny a pripraví im nový a lepší domov. Televízia zverila moderovanie relácie do rúk skúsenej „šporťáčke“, no zdá sa, že voľba sa im nevyplatila.

Aj keď sa blondínka usmieva, podstatne viac bola „ofučaná“, že chlapi pomaly pracujú.

Aj keď sa blondínka usmieva, podstatne viac bola „ofučaná“, že chlapi pomaly pracujú.

Autor: TV Markíza

Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ za usmievavú blondínku už hľadajú náhradu. Dôvodom má byť to, že v relácii, kde je dôležitá empatia, je moderátorka neprirodzená a pôsobí, akoby mala všetko naučené. Nielen to, ale povýšeneckým tónom niekoľkokrát komandovala partiu robotníkov pracujúcich na krajšom bývaní.


Napriek tomu, že partia chlapov pracovala celú noc, moderátorka sa na nich nazlostila.

Diváci rozpačito vnímali aj okamih, keď vymenila úsmev za urazený výraz a miesto toho, aby im s niečím pomohla, samoľúbo sa posadila na stoličku. Takéto moderovanie sa nepozdáva tvorcom relácie ani divákom. Keďže podobných formátov tu už bolo niekoľko, títo kolegovia by jej mohli odovzdať pár skúseností. Čím sa riadia oni?

Inštinkt a skúsenosti

Alkohol, násilie a konflikty, toto už nejaký čas rieši speváčka a herečka Gizka Oňová (68) v relácii Svokra. Janka to má oveľa jednoduchšie, keďže nemusí zasahovať v konfliktných situáciách. Skúsená svokra prezradila, čo je základom moderovania, pri ktorom sa pomáha.


Svokra Gizka si dá poradiť od štábu, ale stále to musí byť v súlade s jej svedomím.

„Veľmi dôležitý je inštinkt a hlavne skúsenosti. Bez skúseností to nejde, aby človek pomohol a nevyzeralo to na obraze ako hra. Človek sa v tom musí dobre cítiť a byť dostatočne fundovaný. Ja sa nehrám ani na psychológa, ani na pedagóga. Vychádzam zo skúseností a zo svojho pohľadu im radím, čo a ako majú robiť. Samozrejme, nie je to z mojej hlavy, pretože je okolo mňa štáb aj s režisérom a konzultujeme to spolu. Ja vnímam aj ich pohľad, sú to ľudia mladší, vzdelaní a vždy urobíme kompromis, ale to, čo poviem, je vždy v súlade s mojím svedomím,“ zdôrazňuje televízna svokra.

Obhajuje ju

Moderátor Vladimír Voštinár (52) je skúseným „hľadačom“ domovov. Už niekoľko rokov moderuje reláciu Nové bývanie, kde sa spolu s maklérom snažia rodinám či párom vybrať vhodný domov. Vie, ako má s ľuďmi komunikovať a kedy čo povedať, aby sa cítili príjemne nielen jeho hľadajúci klienti, ale aj diváci, ktorí reláciu sledujú. Aj keď je z konkurenčnej televízie, program Šťastný domov si pozrel, no priznal, že v ňom nezanechal nijaký dojem.


Vlado si stojí za tým, že pri moderovaní je empatia najdôležitejšia.

Napriek tomu blondínku obhajoval a považuje ju za profesionálku. „Ja som s ňou kamarát a viem, že je skúsená moderátorka s veľkým srdcom. Vie presne, čo má robiť. Sú veci, ktoré sa nenaučíte a musíte mať veľký kus empatie, ale myslím, že to v sebe má,“ zastáva sa dlhoročnej priateľky.

Aj keď moderátor zdôraznil, že on v relácii nepracuje so sociálne slabšími, no za základ každého moderovania považuje vytvorenie prirodzeného prostredia a pocit, že žiadne kamery tam nie sú. „Dôležité je nehrať to na diváka a to, či sa to darí mne a či Janke, nemôžem hodnotiť,“ vysvetľuje moderátor.

Milovaný aj nenávidený

Napriek tomu, že moderátor Vilo Rozboril (49) roky pomáha ľuďom, s ktorými sa život nemaznal, diváci jeho relácie sú rozdelení na dva tábory. Mnohí ho obdivujú, ale sú aj takí, ktorí jeho prehnaným emóciám neveria. Aj keď je moderátor s podobným formátom v konkurenčnej televízii, blondínku chváli.


Pre časté a vyčerpávajúce natáčanie relácie Vilo nedávno skolaboval a hospitalizovali ho.

„Relácia sa vysielala v čase, keď som bol v zahraničí. Nevidel som ani jeden diel, vôbec sa o nej teda neviem vyjadriť. Myslím si, že Janka je dosť veľký profesionál na to, aby bola odkázaná na nejaké rady. Držím palce všetkým, ktorí peniaze televízie míňajú na zmysluplné veci ako napríklad na pomoc ľuďom v núdzi,“ odkazuje.


Pochytať triky by mohla aj od Kristíny.

Blondínka má pri prerábaní k dispozícii väčšiu skupinku chlapov, ale v závere musí doladiť detaily a zútulniť celú domácnosť. V tom by jej pár rád mohla dať aj Kristína Farkašová (34), ktorá v relácii Postav dom, zasaď strom nabrala skúseností neúrekom. V magazíne sa totiž spolu s dvoma kolegami púštajú do budovania, prerábania a pripravujú kreatívne doplnky.

 
Autor: Šarm/ Gr, Foto: TV Markíza, Michal Šebeňa, Robo Homola, Emil Vaško, Facebook 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Markizáčka Hospodárová v novej relácii neohúrila: Čo s ňou bude?
Šarm/ Gr
Foto: TV Markíza
Michal Šebeňa
Robo Homola
Emil Vaško
Facebook