Tip redakcii
 

Moderátorka Vera Wisterová lásku našla v zahraničí: Kde sa vydávala?

Svetobežníčka Vera Wisterová (39) sa usadila so svojimi synmi doma, kým jej manžel Jeremy je často na cestách. Aké to je ísť s deťmi po ulici a zažiť výbuchy a streľbu?

25. októbra 2016, 00:00 Aktualizované: 25. októbra 2016, 00:00
Vera má očarujúci
úsmev a nákazlivý
smiech,
ktorý vás pri
stretnutí s ňou
vždy dostane.

Vera má očarujúci úsmev a nákazlivý smiech, ktorý vás pri stretnutí s ňou vždy dostane.

Autor: Lýdia Jušková

Moderujete šou Návštevníci, ktorá vracia súťažiacich do 19. storočia. Aký má zmysel návrat v čase pre človeka digitálnej doby?

Hlavne ide o návrat k hodnotám, tradíciám, remeslám. Často zabúdame, odkiaľ pochádzame, čím by sme sa mali v živote riadiť. Neuvedomujeme si, aký je náš život pohodlný. Už ani nemusíme vojsť do obchodu. Tovar si objednáme kliknutím myši a na druhý deň ho dovezú.

Účastníci šou žijú na pálfiovskom panstve, kde sa učia rôznym remeslám a činnostiam. Načo im to bude?

V prvom rade, každý chce vyhrať, aby si mohol splniť svoj sen. Napríklad muž, ktorý žije s manželkou a s dvoma deťmi v podnájme, chce riešiť vlastné bývanie. Matka fitnesky zas túži po tom, aby sa prebojovala medzi svetovú špičku, ale na to potrebuje kapitál na rozbeh kariéry...

Väčšina z tých ľudí nikdy nič nepostavila, možno ani nevyrobila…

Myslíte, že tanečníkovi by niekedy napadlo, že v päťdesiatke si sám ušije topánky a bude ich nosiť? Ďalší postavil menšiu stavbu, hoci nikdy predtým nedržal v ruke tehlu. Všetci z toho majú dobrý pocit.

Vy máte rada tradície?

Veľmi, lebo v tomto smere som tradičný a dosť konzervatívny človek.

A aké?

Také, čo spájajú rodiny. V mojej aj v manželovej rodine sú silne zakorenené a potrpíme si na ne. Počas sviatkov spolu raňajkujeme, obedujeme, večeriame, rozprávame sa, deti dostávajú darčeky…

Už ste ako matka dvoch synov naplnili svoje materstvo?

Poznám nemálo žien, ktoré nemajú také šťastie. Beriem to ako dar. Moje tehotenstvá boli dosť komplikované, nebolo isté, či sa deti vôbec narodia. A bolo mi jedno, či to budú chlapci alebo dievčatá, bola som šťastná, že sa môžem stať matkou.

Starší syn Harlow sa narodil takmer o dva mesiace skôr. Aká je to pre matku skúsenosť?

Už je to dávno za mnou, Harlow má dnes päť rokov. Nepozerám často tie fotky z JIS-ky, ale keď na ne náhodou vo fotoalbume kliknem, vidím dvojkilové bábätko na prístrojoch. Vtedy som fungovala ako autopilot, ktorý nemal čas ani na strach, ani na úzkosť. Matka vie v takej situácii zlé emócie vytesniť. A vôbec, matka dokáže strašne veľa, keď je to nevyhnutné.

Ďalší súrodenec už nehrozí?

Najbližších desať rokov určite nie (smiech). Môj muž by asi chcel pokračovať v tradícii troch detí, ale zatiaľ ma na to nezlomil.

S Američanom Jeremym ste sa tajne vzali v Izraeli…

Prečo si myslíte, že to bolo tajne? Lebo som nemala potrebu rozposielať do slovenských médií oznámenia, že sa vydávam? Ako tajne, keď za nami zo Slovenska priletelo plné lietadlo ľudí.

Túžili ste po exotickej svadbe?

Chcela som mať svadbu na pláži. A keďže na Slovensku more a pláže nie sú, voľba padla na Izrael, kde sme sa s mojím mužom spoznali.

Kde vlastne žijete?

Ťažko povedať, ale keďže starší syn už chodí do škôlky, teraz sme tu. Pred rokom by som neodpovedala tak jednoznačne, lebo sme žili na troch kontinentoch. Vypustili sme Ameriku, ale môj muž cestuje stále.

Kto vám vtedy pomáha s deťmi?

Moji rodičia, najmä mama. Bez nich by sa môj život zrútil. Úplne som odkázaná na ich pomoc.

Keď je váš muž stále na cestách, nebojíte sa odcudzenia?

Teraz to máme takto nastavené, navyše, ja som vyznávačka teórie: ži a nechať žiť. Ak si Jeremy plní svoje pracovné sny a ambície tak, že ich spája s cestovaním, je to jeho spôsob existencie.

Akým jazykom sa doma rozprávate?

My s mužom len po anglicky, a keď je preč, s deťmi sa rozprávam po slovensky.

Keď vás manžel niekedy vytočí, nemáte chuť mu vynadať po slovensky?

Mám. A aj to robím (smiech).

Precestovali ste kus sveta – najmä USA, Austráliu, Izrael. Kde si viete najlepšie predstaviť svoj život?

Keď vidíte naše zle fungujúce školstvo a zúfalý stav zdravotníctva, začnete uvažovať, či by ste svojim deťom nemali poskytnúť lepšiu budúcnosť niekde inde. V tomto veku však naše deti potrebujú stabilitu, zázemie, ja zas podporu rodičov a kamarátov.

Kde presne lepšiu budúcnosť?

Dnešný svet je otvorený, to by záviselo od pracovných príležitostí. Ovládam angličtinu aj iné jazyky, preto by to pre mňa nebol štart od piky ako u emigrantov po roku 1968. Lenže tu som si kariéru v mediálnom prostredí budovala od svojich šestnástich rokov, začať ju robiť v cudzine by bolo dosť ťažké.

Často navštevujete Tel Aviv. Pripadáte si tam bezpečne?

Úplne bezpečne. Nálety na mesto boli len počas vojny v Perzskom zálive a potom asi pred rokom a pol. Vďaka železnej kupole bomby na mesto ani nedopadli. Hučali sirény, ľudia museli v šoku utekať do úkrytov, Izraelčania však už majú hrošiu kožu. Ich každodenný život to neovplyvňuje.

Nestalo sa vám, že by ste si v ohrození museli ľahnúť na ulici a kryť svoje dieťa vlastným telom?

Vojna sa tam opakuje zhruba každé dva roky, našťastie, nikdy sme tam práve vtedy neboli. Ale často som zažila výbuchy a streľbu v kaviarňach. Od tých miest som bola možno sto metrov.

Pokračovanie rozhovoru nájdete v aktuálnom vydaní magazínu Báječná Žena.

 

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Emil BABÍN

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 
 
Moderátorka Vera Wisterová lásku našla v zahraničí: Kde sa vydávala?
BÁJEČNÁ ŽENA/ Emil BABÍN