Parišková opäť v slzách: Čo môže za jej zlý spánok?

05. decembra 2016, 00:00
Tip redakcii

Hoci je profesionálkou s dvadsaťročnými skúsenosťami, nedávno sa počas moderovania niekoľkokrát neubránila zlyhaniu hlasu od dojatia.

Aneta Parišková (43) .

Aneta Parišková (43) .

Autor: David Duducz

Aneta Parišková totiž  uvádzala do života knihu Mengeleho dievča, silný príbeh Slovenky, ktorá prežila hrôzy štyroch koncentračných táborov a pokusy sadistického doktora. „Počas čítania tejto knihy som niekoľko nocí zle spala. Áno, podvedome som aj počas spánku silnejšie objímala svoje deti,“ priznala mama troch synov.

O knihe a živote počas vojny sa zhovárala aj s nimi: „Svojim deťom zásadne neklamem, a tak keď sme ležali v posteli so štvorročným Natanom a spýtal sa, čo čítam, povedala som mu to. Samozrejme spôsobom prijateľným jeho veku. Deti sa ma pýtajú na všetko – aké je to v nebi aj prečo si ľudia ubližujú. Netajím, že vo svete je veľa zlého, ale treba proti tomu bojovať.“


Príbeh Violy Stern Fischerovej (94), ktorá sa spolu s autorkou Veronikou Homolovou Tóthovou, osobne zúčastnila na krste knihy, Anetu dojal.
Foto: David Duducz

Ťažké správy

Moderátorka je extrémne citlivá na to, keď sa ubližuje deťom. Poplakala si nielen pri čítaní knihy o dramatickom osude Violy Stern Fischerovej, ale priznáva, že jej robí problém nerozplakať sa, keď musí v spravodajstve informovať o smutných a dramatických príbehoch. Ako vtedy drží emócie na uzde?

„Občas sa stane, že si s kolegom vymeníme správu, ktorú nedokážeme prečítať, ale snažím sa byť profesionál. Niekedy si však pomáham tým, že si silno zaborím nechty do kože na ruke. Fyzická bolesť prehluší bolesť v srdci. Je to ten istý princíp, ako keď vás bolí zub a vy sa udriete silno do nohy, skrátka odvediete pozornosť inam…“

Slzy patria k životu

Moderátorka netají, že pred deťmi neskrýva ani slzy: „Keď sa ma však opýtajú, prečo plačem, vždy zdôrazním, že to nie je ich chyba, len sa mi niečo nepodarilo, mám zlý deň alebo ma niečo bolí. Žijeme svojimi pocitmi – tak ako mňa zaujímajú ich, ony sa zaujímajú o moje.“ Napriek občasným slzám však považuje svoj život za šťastný. Aj napriek tomu, že synov teraz vychováva sama. „Každý večer sa všetci za niečo poďakujeme – za to, že sme sa dnes mohli odviezť v aute, že máme starých rodičov, že sme zdraví… Je to pre nás istý druh modlitby,“ uzatvára. 

 
Autor: KAČ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Parišková opäť v slzách: Čo môže za jej zlý spánok?
KAČ