Bača Jevgenij Libezňuk Sekera: Ukrajinec, ktorý spravil kariéru u nás!

15. januára 2013, 18:30
Tip redakcii

Herec Jevgenij Ivanovič Libezňuk (51) na Ukrajine kariéru neurobil, no u nás po ňom chňapli divadlá aj režiséri seriálov.

Jevgenij Ivanovič Libezňuk pochádza z Ukrajiny. Tam kariéru neurobil, ale u nás sa mu darí, nielen v reklame!

Jevgenij Ivanovič Libezňuk pochádza z Ukrajiny. Tam kariéru neurobil, ale u nás sa mu darí, nielen v reklame!

Autor: TV Markíza

Ľudia Jevgenija na ulici zastavujú s otázkami, koľko oviec má vo svojom košiari, či je jeho bryndza najlepšia na svete a či by si ho domov nemohli najať ako dojiča kôz či kráv. No nájdu sa aj také reči, že by na  jeho mieste toho jeho honelníka poriadne vyťahali za uši a vykopli ho na najbližšiu pahorkatinu.

Libezňuk je známy bača z reklamy!

Herca Jevgenija Ivanoviča Libezňuka si totiž diváci spájajú hlavne s postavou baču, ktorého stvárňuje vo vtipných reklamných spotoch na potraviny. Hoci ho práve tieto reklamy zviditeľnili na Slovensku najväčšmi, na svojom zozname má toho oveľa viac.

Herec má dlhý zoznam postáv

Stačí spomenúť aktuálny sitkom Sekerovci, seriály Odsúdené, Expozitúra či filmy ako Pokoj v duši, Želary a Tango s komármi. Sympatický Ukrajinec je v súčasnosti na roztrhanie a na Slovensku ho drží hlavne láska.

Dotiahla ho sem žena!

Libezňuk prišiel na  Slovensko pred dvadsiatimi piatimi rokmi a už sa odtiaľto nepohol. Zaľúbil sa totiž do Slovenky. „So svojou prvou manželkou som sa spoznal na hereckej škole v Kyjeve, kde sme obaja študovali. Spolu máme dvadsaťosemročného syna Daniela, ktorý žije v Bratislave,“ prezrádza herec s výrazným východniarsko-ukrajinským prízvukom.

Z východu má obe ženy

A hoci mu prvé manželstvo na Slovensku nevyšlo, na východniarky nezanevrel a oženil sa aj druhýkrát. „Som druhýkrát ženatý a pred rokom sa mi narodila dcérka Uljanka,“ hrdo priznáva vitálny päťdesiatnik, ktorý nevie jednoznačne povedať, či sa mu viac páčia Slovenky, alebo Ukrajinky.

Na Ukrajinu už len na návštevu

„Sú veľmi podobné aj vizážou aj povahou,“ diplomaticky hovorí Jevgenij, no netají sa s tým, že domov sa vracia veľmi často. „Mám tam ešte mamu, sestru a  jej dvoch synov, ktorí sa vždy tešia, čo im zo Slovenska donesiem,“ smeje sa herec, a hoci má stále korene pár kilometrov na východ, vrátiť sa už nechce. Hlavne nie teraz, keď sa mu sype jedna pracovná ponuka za druhou.

 
Autor: ŠARM/MICHALA HUŤKOVÁ CABANOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Bača Jevgenij Libezňuk Sekera: Ukrajinec, ktorý spravil kariéru u nás!
ŠARM/MICHALA HUŤKOVÁ CABANOVÁ