Tip redakcii
 

Bez mejkapu ani na krok! Aký luxus ukrýva kúpeľňa Karolíny Kočnerovej?

Karolína Kočnerová (52) si potrpí na kvalitný mejkap. Bez neho nejde ani von so psom.

26. mája 2016, 00:00
V kúpeľni má rada pohodlie, preto je v každej u Kočnerovcov  na podlahe koberec. „Páči sa mi to, kúpeľňa tak pôsobí útulne,“ vysvetľuje Karolína.

V kúpeľni má rada pohodlie, preto je v každej u Kočnerovcov na podlahe koberec. „Páči sa mi to, kúpeľňa tak pôsobí útulne,“ vysvetľuje Karolína.

Autor: Michal Šebeňa

Partnerka podnikateľa Mariána Kočnera (52) to však nerobí z prehnanej potreby byť krásna aj v lese či pri vynášaní odpadkov, ale z preventívnych dôvodov. Chráni si tvár pred slnečnými lúčmi. Keďže má citlivú pokožku, alergickú na bylinné extrakty, už osem rokov používa prípravky značky na báze morských výťažkov.

„Sú vhodné pre ženy alergické na bylinky a pele. Mne sa z byliniek robia vyrážky, preto som verná týmto produktom z morských rias. Majú aj telovú kozmetiku na spevnenie a proti celulitíde,“ pochvaľuje si Karolína. Na tvár používa hydratačný krém z radu pre vek nad štyridsať rokov.

„Nie je mastný, väčšinou totiž chýba pokožke voda. Koža potrebuje vodu, nie mastnotu. Ňou sa len upchávajú póry. Aj krém na noc je super. Keď si ho natriem na tvár, cítim až chlad. Veľmi príjemný pocit. A navyše sťahuje póry. Výborný je i bieliaci rad na pigmentové fľaky a proti vráskam,“ opisuje Karolína produkty vo svojej kúpeľni.

Nadštandardná sprcha

Napriek tomu, že kúpeľňa Kočnerovcov dýcha luxusom a majitelia v nej majú pohodlie dvoch umývadiel či koberca na zemi, Karolína v nej netrávi veľa času. Nie je ani milovníčka relaxu vo vani plnej voňavej peny. „Veľmi málo sa kúpem, neobľubujem ležať v teplej vani. Preto mám v kúpeľni veľký sprchovací kút so sedadlom,“ ukazuje na naozaj nadštandardnú možnosť sprchovania.

Ani s maskami na tvár to nepreháňa. „Moja obľúbená značka má veľkú škálu masiek. Ja si dávam na oživenie protivráskovú raz za týždeň. Doma ňou nestraším, pretože je priehľadná a vstrebe sa. Domáce masky si nemiešam a nechodím ani ku kozmetičke,“ vraví na margo starostlivosti o pleť.

Podľa nej za bezproblémovú tvár vďačí genetike a zdravému životnému štýlu. „A troške botulotoxínu a kyseliny hyalurónovej,“ smeje sa. „Dnes je už normálne sem-tam pichnúť botulotoxín do čela a kyselinku do vrásky. Zatiaľ som však neabsolvovala nijaké veľké zákroky a dúfam, že ešte nejaký čas to vydrží. Ale plastické vylepšenia vôbec neodsudzujem. Keď budem mať pocit, že napríklad viečka sú zlé, pôjdem si ich dať spraviť. Ak plastický chirurg vezme ozaj len to, čo je navyše, a neťahá kožu až do vlasov, teda ak to urobí s citom a žene to nezmení výzor, len trošku otvorí oči, oživí vzhľad, je to fajn,“ triezvo sa díva na plastickú chirurgiu Karolína.

Hŕba šminiek

Za jej kozmetický stolík by sa nemusela hanbiť ani dlhoročná vizážistka. Nájdete na ňom azda všetky farby tieňov na oči, na aké si len zmyslíte. „Oči, pery, líčka, trvá mi to dvadsať minút, to už je rituál,“ vraví Karolína, keď sa pýtame, či sa líči každý deň.

Mejkap si vraj zvládne sama a väčšinou ani na účes nepotrebuje asistenciu kaderníčky. Jej favoritom medzi mejkapmi je Double Wear od Estée Lauder. „Je veľmi dobrý, vysokokrycí. Už desať rokov si neopaľujem tvár, dávam si na ňu krém s faktorom päťdesiat, aby som zabránila návratu pigmentových škvŕn. Trvalo mi dlho, kým som sa ich zbavila laserom. Preto si aj na plávanie dávam veľký šilt a pokrývky hlavy si nezložím celé leto. Prácne som sa toho zbavila, preto sa veľmi chránim, lebo pokožka si pamätá. Keby na ňu išli slnečné lúče, hneď by sa to vrátilo. Double Wear je aj vodovzdorný, dlho vydrží a neprepúšťa slnečné lúče. Mejkap si dám určite vždy, aj na bežný deň, najmä kvôli ochrane pred slnkom,“ podotýka.

Autor: ŠARM/ Jana RAGANOVÁ

video

 


 

 

 
Bez mejkapu ani na krok! Aký luxus ukrýva kúpeľňa Karolíny Kočnerovej?
ŠARM/ Jana RAGANOVÁ