Čarovné ostrohy chystajú útok na Slovenský dom v Londýne: Kráľovnú postavia do pozoru

26. júla 2012, 20:00
Tip redakcii

Už zostávajú takpovediac hodiny, kedy sa Londýn stane najsledovanejšou metropolou planéty. No nielen športovci sa zlietajú na Britské ostrovy, do Slovenského domu v Londýne zamierili aj tanečníci z Čarovných ostrohov, ktorí sľúbili, že samotnú kráľovnú Alžbetu II. postavia svojím tancom do pozoru. Čo vymysleli, aby si ich Anglicko zapamätalo?

Keď tancujeme, sme ako neriadená strela, od našich výskokov sa bude historická budova otriasať v základoch, tvrdia tanečníci.

Keď tancujeme, sme ako neriadená strela, od našich výskokov sa bude historická budova otriasať v základoch, tvrdia tanečníci.

Autor: Čarovné ostrohy

V batožine tanečnej skupiny Čarovné ostrohy, ktorá včera odletela do dejiska londýnskej olympiády sa „pašovali“ valašky, široké, ostňami vybíjané opasky, ostrohy a iné nebezpečné predmety. Mladí tanečníci chystajú útok na prestížny Inštitút riaditeľov v Londýne, jeden z historických klenotov britskej monarchie. „Kráľovná chcela, aby sa v jej priestoroch dialo počas olympiády niečo ´very, very special´, tak sa budeme snažiť jej prianie naplniť do bodky,“ prezradil umelecký šéf súboru Peter Živner. Diplomati, športovci, známe tváre a VIP hostia slovenského olympijského domu sa môžu tešiť na tanečnú anarchiu, v ohrození budú kráľovské lustre za niekoľko miliónov libier, drahé perzské koberce, luxusný porcelán i obrazy s nevyčísliteľnou umeleckou hodnotou.

Súbor Čarovné ostrohy chce v Londýne predviesť to najlepšie, čo sa v energických členoch ukrýva. „Keď tancujeme, sme ako neriadená strela, od našich výskokov sa bude historická budova otriasať v základoch. Ale aby sme neboli za úplných nevychovancov, nacvičujeme si aj pukerlíky, naškrobené správanie a správnu britskú výslovnosť názvu Čarovné ostrohy (Magic Spurs).“

Tanečníci sľubujú veľkolepú zábavu, na ktorú bude Londýn i samotný kráľovský dvor na čele s panovníčkou Alžbetou II. ešte dlho spomínať. Pre členov tanečnej skupiny bude olympiáda v Londýne životnou skúsenosťou a po návrate sa preto chystajú o skúsenostiach a zážitkoch napísať knihu. Vraj názov je už dopredu jasný. „Keďže obdivujem spisovateľa Bohumila Hrabala a jeho román Obsluhoval som anglického kráľa, nazveme ju Obskakoval som anglickú kráľovnú... A verím, že nebudem ďaleko od pravdy,“ nádeja sa Živner, ktorý sa snaží štylizovať každú tanečnú choreografiu tak, aby zaujala aj súčasného diváka.

 
Autor: Pluska.sk/os 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Čarovné ostrohy chystajú útok na Slovenský dom v Londýne: Kráľovnú postavia do pozoru
Pluska.sk/os