FOTO VNÚTRI Pohľad na Mariána Vargu začína trhať srdce: Na vozíku a s hadičkami!

21. apríla 2017, 07:50
Tip redakcii

Večný bohém a muzikant telom aj dušou Marián Varga (70) oslávil na konci januára okrúhle jubileum. No až teraz sa na počesť člena Collegium Musicum zorganizoval veľký jubilejný koncert, na ktorý mu prišlo zaspievať mnoho hudobných kolegov. No keď sa na pódiu zjavil samotný hudobný génius, všetkým sa zatajil dych.

Hudobník Marián Varga.

Hudobník Marián Varga.

Autor: archív Krištáľové krídlo

Hudobník Marián Varga založil  prvú art-rockovú kapelu v Československu Collegium Musicum. Počas svojej kariéry stihol spolupracovať s množstvom hudobníkov a vybudovať si uznávané miesto v hudobnej brandži. No k tomu patril aj poriadne búrlivý život. Varga je dodnes považovaný za jedného z najväčších slovenských bohémov.

A keďže takýchto umelcov máme málo, priatelia mu k okrúhlej sedemdesiatke pripravili koncert. Ten sa konal vo štvrtok večer. A hoci sa na pódiu fanúšikom predstavilo mnoho umelcov od Mira Žbirku až po Michaela Kocába, rozhodne najväčším prekvapením večera bolo vystúpenie samotného Vargu.

 No keď sa ukázal na pódiu, všetkým sa naskytol smutný pohľad. Doviezli ho na invalidnom vozíčku, okolo celej tváre mal hadičky, ktoré mu pomáhali pri dýchaní. Bol veľmi bledý a vychudnutý.

Varga následne celý koncert sledoval už iba z invalidného vozíka, ktorý mal umiestnený pod pódiom. A nebol by to on, keby počas koncertu nevyfajčil niekoľko cigár.

V prvom rade mal nachystaný malinký stôl, kde mal pripravenú vodu a popolník.  Spoločnosť mu robila manželka Janka, ktorá sedela hneď vedľa neho. 

 
Autor: tam 
 
Aplikácie 7 plus