Hana Gregorová vo filme o gayoch: Na Slovensku ich je ako maku!

25. októbra 2013, 15:10
Tip redakcii

Herečka Hana Gregorová sa rok po smrti manžela vrátila nielen na české ale aj slovenské televízne obrazovky. V januári by okrem seriálu mala začať točiť aj film s homosexuálnou tematikou. Čo povedala k tejto téme?

Hana Gregorová prijala ponuku hrať vo filme s homosexuálnou tematikou. Snáď sa naň nájdu financie.

Hana Gregorová prijala ponuku hrať vo filme s homosexuálnou tematikou. Snáď sa naň nájdu financie.

Autor: Michaela Feureislová

Hana Gregorová, ktorá si už zahrala v mnohých seriáloch či filmoch, najnovšie sľúbila účasť na pripravovanej snímke s názvom Posledný víkend. Ten rozpovie príbeh o homosexuálnom páre, ktorý sa rozhodne spečatiť svoj vzťah registrovaným partnerstvom. A práve Hanka by mala stvárniť mamu jedného z nich.

Homosexuálov je tu ako maku

Gregorová hrá v divadle v predstavení Klietka bláznov, takže s homosexuálnou tematikou už skúsenosti má. Navyše si myslí, že ak sa ten film podarí dobre spracovať, mohlo by to mať aj edukatívny a osvetový charakter.

„Na Slovensku sa táto téma stále tabuizuje a pritom je tu homosexuálov ako maku. Ale tvária sa ako heteráci,“ priblížila pre portál Pluska.sk dôvody, prečo ponuku účinkovať v takomto filme, prijala. Zároveň priznáva, že ide o citlivú tému a bude dôležité aj samotné spracovanie.

Gregorová verí, že to vyjde

Aj ona sama má priateľov, ktorí si prešli problémami práve s rodičmi, keď im priznali svoju orientáciu. Herečka sa však teší aj na prácu samotnú, len dúfa, že nakoniec bude všetko v poriadku a film sa v januári 2014 naozaj začne točiť.

„Ešte nie je ruka v rukáve. Závisí to od peňazí a od všetkého možného. Ale veríme, že to vyjde,“ dodala herečka, ktorá sa po manželovej smrti znova vrátila na české aj slovenské obrazovky.

O filme Posledný víkend

V novom česko-slovenskom filme "Posledný víkend", ktorý veľmi komickým spôsobom vypovedá o živote dvoch mladých homosexuálov, ktorí sa rozhodnú spečatiť svoj vzťah registrovaným partnerstvom, čo naštve jednu z ich matiek, ktorú hrá slovenská herečka Marta Sládečková.

Druhú matku jedného z homosexuálov hrá pani Gregorová. Ide o veľmi vtipnú výtvarnú umelkyňu, ktorá nedávno prišla o manžela, vysporiadala sa s tým po svojom a túži po novom vzťahu, najprv ale naplánuje svojím chlapcom veľkolepú svadbu.

Medzi tými dvoma diametrálne odlišnými matkami dôjde dokonca k fyzickej potýčke. Rola je písaná pani Hane priamo na  telo. V roli jej otca - zámožného továrnika z Viedne, ktorý má šľachtický pôvod, sa objaví známy český herec Vladimír Brabec.

Hviezdne obsadenie

Okrem spomínaných hercov účasť vo filme prisľúbili aj ďalšie známe mená: Ľubo Paulovič, Ivana Andrlová, Regina Rázlová, Jiří Lábus, Zita Furková, Ondřej Brzobohatý či Barbora Švidraňová...

Scenár a réžiu bude mať na starosti Denis Kinski, ktorý sa podieľal hlavne na tvorbe zahraničných seriálov ako "The Big C", "Desperate Housewives" či "Masters of Sex".

 

 
Autor: Pluska.sk/domi 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Hana Gregorová vo filme o gayoch: Na Slovensku ich je ako maku!
Pluska.sk/domi