Tip redakcii
 

Herečka Zuzana Tlučková prežíva príjemné obdobie: Je za tým nový muž?

Charizmatická herečka ZUZANA TLUČKOVÁ (54) žije sama so svojimi dvoma synmi. Prezradila, prečo sa po jej boku momentálne neobjavuje žiadny partner.

10. mája 2016, 00:00
Herečka Zuzana Tlučková sama zrealizovala divadelnú hru.

Herečka Zuzana Tlučková sama zrealizovala divadelnú hru.

Autor: Lýdia Jušková

Čo vás v súčasnosti zamestnáva najväčšmi?

Skončilo sa nakrúcanie seriálu ZOO, takže jedna etapa práce je za mnou. Od piky som však zrealizovala divadelnú hru – od námetu cez spoluprácu pri návrhu scény až po kostýmy a skúšanie. Volá sa Všade dobre.

Bola za nápadom na hru nejaká konkrétna inšpirácia?

Áno. Asi pred rokom a pol som v správach videla reportáž o dvoch manželoch. Ostali na ulici a ich jediným útočiskom bolo auto. Veľmi ma to zasiahlo a snažila som sa im pomôcť.

Vypátrali ste ich?

Cez portál Ľudia ľuďom. Po pár týždňoch sa mi z neho ozvali, že dvojica odmieta akúkoľvek pomoc. Žiaľ, za ich situáciu môže aj alkohol a neochota znova sa začleniť do spoločnosti.

A potom vás kopla múza?

Ich príbeh ma veľmi zasiahol a uvedomila som si, že je to výborný námet na hru. Na tragikomédiu. Aby sa diváci zasmiali aj zamysleli, porozmýšľali. Mnohé situácie môžu premietnuť do svojho života a možno si povedia, že nič nemusí byť až také čierne, ako sa na prvý pohľad zdá.

Kto v tom predstavení s vami účinkuje?

S Paľom Topoľským hráme manželov, Rasťo Piško, ktorý hru napísal, v nej má dvojúlohu. Hrá bezdomovca, ktorý nám na ulici v začiatkoch pomáha a v závere sa predstaví ako starosta. Viac už neprezradím.

Vlastne ste sa pustili do podnikania. Máte na to aj ekonomické predpoklady?

Žiadne. Myslím, že herci by nemali podnikať. Aj mnohí moji kolegovia, ktorí s podnikaním začali, po čase skončili a boli radi, že sú na nule. Ale je pravda, že niektorým sa darí. Keď som povedala, že som si na túto hru vzala úver, väčšina z nich si ťukala po čele.

Odhodlali by ste sa znova na podobný projekt?

Nechcem sa sťažovať. Vravím si, že som sa mnohému naučila. Viem, čo všetko za prípravou hry stojí, ale po nadobudnutých skúsenostiach... Neviem, či by som sa na niečo také ešte raz dala.

Mali ste málo práce?

Zavládlo trochu hluché obdobie. Ja som však po reportáži o spomínaných manželoch bezdomovcoch ich osud dlho nevnímala ako námet, skôr ma to trápilo. Mnoho starších ľudí má problémy slušne vyžiť z dôchodku, ktorý dostávajú, preto sa zadlžia a hrozia im exekúcie. Navyše, dostať sa k pôžičke či k nejakému úveru nie je až také ťažké a stačí chvíľa, aby sa človek ocitol na ulici.

Ako sa darí vášmu otcovi?

Má 79 rokov a po maminej smrti žije s priateľkou. Je sebestačný a čiperný. Myslím, že ja aj môj mladší brat sme po ňom. Dúfam, že som zdedila väčšinu jeho génov, pretože veľmi dlho vyzeral oveľa mladšie na svoj vek, a keď som sa s ním niekde ukázala, podozrievali ho, že má priateľku.

Máte dvoch synov, s ktorými ste od rozvodu viac-menej sama. Ako ste zvládali ich výchovu?

Nebolo to jednoduché, ale už sú dospelí. Tomáš má 28 rokov, spolovice už vyletel z hniezda, žije s priateľkou v prenajatom byte. Lukáš má dvadsaťdva, ten je denne so mnou a je pravda, že občas do seba „narážame“.

Nikdy ste netúžili po dcére?

Veľmi. Keď som čakala prvé dieťa, mala som nachystané krásne šaty, ktoré mi priniesla kamarátka z Ameriky, v tých časoch to bol exkluzívny kúsok. A narodil sa nám Tomáš, potom Lukáš. Nakoniec som si vravela, že dcéru vlastne mám. Môj exmanžel Števo Skrúcaný má dcéru Lindu z prvého manželstva, ktorá s nami trávila dosť času.

Viete si samu seba predstaviť ako svokru?

Áno. Už mám za sebou skúšku tejto roly, dávnejšie u nás dva roky žila Tomášova priateľka. Nemyslím si, že budem zlá svokra. Mnohé situácie sa snažím premietnuť cez seba a uvedomiť si, čo by sa mi páčilo a čo nie. Snažím sa do vzťahu mladým nezasahovať, možno ich iba usmerniť, ak si prídu po radu. Konečné rozhodnutie by však malo byť na mladých zaľúbencoch.

Pristihli ste sa pri tom, že ste vo výchove či vo vzťahu k svojim deťom uplatňovali presne to, čo vám na vašich rodičoch prekážalo?

Neraz. Prvýkrát som na to narazila, keď boli moji chlapci malí. Mama po nás dojedala, vždy som si vravela, že to nikdy robiť nebudem. Presne naopak! Bolo mi, skrátka, ľúto jedlo vyhodiť a vtedy som si povedala: Už si tam, moja zlatá. No je veľa vecí, ktoré ma v mladosti hnevali alebo vytáčali do nepríčetnosti, a ja ich opakujem.

Máte po svojom boku partnera?

Vzťahy neriešim. Vyhovuje mi spôsob, ako žijem. Takmer štvrťstoročie som bola v partnerskom a manželskom zväzku, teraz chcem žiť chvíľu sama. Akoby som sa znova nadýchla. Opäť som začala žiť po štyridsaťpäťke, začala som cestovať. A keďže synovia sú už dospelí a sebestační, doma nemusím mať stále nakúpené a navarené, nemám stres z toho, že na pár dní odídem z domu. Prežívam príjemné obdobie.

Pokračovanie rozhovoru nájdete v aktuálnom vydaní magazínu Báječná Žena.

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 
 
Herečka Zuzana Tlučková prežíva príjemné obdobie: Je za tým nový muž?
BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ