Jozef Bednárik sa deň pred kolapsom cítil zle. Chystal sa k lekárovi

22. augusta 2013, 00:00
Tip redakcii

Nepočúval varovanie?! Režisér Jozef Bednárik (65) skončil v pondelok večer v nemocnici po tom, čo skolaboval vo vlastnom byte. Denník Plus JEDEN DEŇ zistil, že Béďo, ako Bednárika familiárne nazývajú, sa zle cítil už v nedeľu. Priateľom pritom sľúbil, že hneď ráno pôjde k svojmu lekárovi, ktorému dôveroval. Čo sa dialo tesne pred kolapsom?

Nemocnica  na Mickiewiczovej:  Sem priviezli  v pondelok večer  Bednárika.

Nemocnica na Mickiewiczovej: Sem priviezli v pondelok večer Bednárika.

Autor: MATEJ KALINA, EMIL VAŠKO/Plus JEDEN DEŇ

Ešte v nedeľu pritom Bednárik normálne pracoval, hoci podľa ľudí z jeho okolia sa už vtedy necítil dobre. Režisér dolaďoval posledné detaily týkajúce sa Muzikálového festivalu v Brusne. V piatok večer mal ako predseda zasadnúť do porotcovského kresla.

„Mali sme poradu, sťažoval sa, že je mu zle. Vravel, že mu nerobia dobre tie horúčavy. Prosili sme ho, nech ide k lekárovi. Nechcel ísť na pohotovosť, povedal, že dôveruje svojmu špecialistovi a v pondelok ráno k nemu pôjde,“ povedal organizátor festivalu Ján Kubiš.

Nezdvíhal telefón

Dievčatá z organizačného štábu sa s režisérom dohodli, že mu v pondelok popoludní zavolajú, ako dopadol u lekára. Bednárik však telefón nezdvíhal, preto zalarmovali jeho rodinu. „Volali sme jeho sestre, tá poslala svojho syna, aby zistil, čo sa deje,“ vraví Kubiš.


Muzikálový festival 2011: S Jánom Kubišom pracoval na aktuálnom ročníku ešte v nedeľu večer.
Foto: archív

A práve Bednárikov synovec našiel strýka v bezvládnom stave. „V pondelok večer k nám priviezli pána Bednárika,“ potvrdila nám sestrička z nemocnice na Mickiewiczovej ulici. Na urgentnom internom príjme mu urobili vyšetrenia a odtiaľ ho previezli na interné oddelenie.

„Kým bol na urgentne, bol stav relatívne dobrý, ale po prevezení na oddelenie sa stav podstatne zhoršil. Strávil tam asi hodinu, všetko prebiehalo pokojne a štandardne ako pri iných pacientoch,“ povedala.

Skončil na Kramároch

Režiséra potom previezli do Univerzitnej nemocnice na Kramároch, kde ho hospitalizovali. Keďže rodina si neželá zverejňovať informácie z pacientovho prostredia, o aktuálnom stave Bednárika v nemocnici nič neprezradili. Jeho stav je však natoľko vážny, že je predčasné hovoriť o tom, kedy sa obľúbený Béďo vráti domov. „Jeho miesto v porote zastúpi klavirista a skladateľ Richard Rikkon,“ povedal Ján Kubiš, ktorý verí, že Bednárik sa uzdraví a na budúcoročnom Muzikálovom festivale bude opäť spolupracovať.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Marika Studeničová, Lenka Filipová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Jozef Bednárik sa deň pred kolapsom cítil zle. Chystal sa k lekárovi
Plus JEDEN DEŇ/Marika Studeničová
Lenka Filipová